TREĆI VIKEND U NIZU RITINI SE USPJESI NIŽU Rita Biliš srebrna na trail natjecanju 'Pakoštane 2019'

Kategorija: Atletika Kreirano: 30 Ožujak 2019 Objavljeno: 30 Ožujak 2019

PAKOŠTANE – Nakon više nego uspješnih nastupa na dva polumaratona, u Zagrebu i Mostaru , Rita Biliš danas je nastupila na 'Pakoštane Trail 2019', natjecanju koje se u ovom Ravno-kotarskom mjestu održava pod nazivom  'Slatko slana avantura'.

U konkurenciji 18 djevojaka naša Rita je u dresu AK 'Fit Klub Zaprešić' osvojila 2.mjesto i  srebrnu medalju!

U utrci dugoj 24 kilometara čiju  stazu organizatori promoviraju kao 'pravi  trkački doživljaj, koji povezuje slatko i slano, jezero i more, plavo i zeleno, te prolazi prevlakom između Vranskog jezera i Murterskog mora' Rita je u cilj ušla u vremenu od 2.29.58.  Ispred nje bila je jedino pobjednica individualka Željana Barac (2.26.50),  dok je 3.plasirana stigla Jelena Gugić-Boko iz kluba Aerobik Studio Sinj (2.31.08). U generalnom poretku Rita je među 42 natjecatelja zauzela ukupno 6.mjesto. Ukupni pobjednik bio  je Nenad Ostojić ( AK Jastreb) u vremenu 1.25.11.

'Staza je bila zahtjevna i prelijepa, organizacija vrhunska i iako sam dva puta skretala s rute, što u trailu nije ništa neobično i nisam bila jedina, uspjela  sam se vratit u utrku i na kraju zauzeti  2.mjesto među ženama'  rekla nam je Rita i usput nam objasnivši što je to trail natjecanje

'Trail je tip utrke u kojem se prate oznake tj. markacije i u zadnje vrijeme je jako popularan kod nas, kako među rekreativcima, tako i među profesionalcima. Trči se u prirodi  po makadamu, uz more, po škrapama i kozjim puteljcima, a ponekad gdje niti puteljka nema. Nakon dva istrčana polumaratona u sedam dana, veselio me trail i povratak u prirodu'

Slijedeći vikend  - odmor…' , dodala je na kraju.