OREBIĆU PLUS TRI ZA PLUS ŠEST Smokvici konačno zapuhao ugodan Maestral, Sokol nadvisio Hajduka

Kategorija: Nogomet Kreirano: 03 Studeni 2019 Objavljeno: 03 Studeni 2019

DUBROVNIK – Uvjerljiva  pobjeda Orebića u derbiju kola protiv Žrnova i prva pobjeda Smokvice u sezoni glavna su obilježja 7.kola županijskih prvoligaša, u kojem je jedna utakmica odgođena zbog poplavljenog terena.

Ogled prvog i drugog na tablici, 'derbi Pelješkog kanala' pripao je 'pelješkim kapetanima'. Sve je zapravo bilo gotovo do poluvremena kada su nogometaši Zorana  Sliškovića stekli visoko vodstvo i onda ga u drugom dijelu sačavali  do kraja. Poveli su u 16.minuti nakon solo prodora i odličnog udarca Ivana Kordića. Tim golom Ivan je ostao na vrhu liste strijelaca zajedno sa Franom Jerkovićem (Gusar) koji je u ovom kolu također bio strijelac. Na 2:0 povećao je u 18.minuti glavom Toma Ujević, da bi u 44.minuti Ivan Roso pogodio za 3:0, ispostavilo se na kraju za konačni rezultat. Od 60. minute Žrnovo je igralo  s desetoricom jer je Kristijan Redžepaj dobio crveni karton . Orebić je tako nastavio  sjajnu jesensku seriju, jedini u ligi je bez poraza . Sada je Orebić stekao šest bodova prednosti u odnosu na ostatak lige i već dobrano 'raskrčio' dio puta koji vodi ka jesenskoj tituli. Žrnovo je pak doživjelo prvi poraza u prvenstvu.

'Svanulo' je konačno i nogometašima Smokvice. Prva njihova pobjeda u novoj sezoni, kojom su se odmaknuli od dna ljestvice i prepustili ga Konavljaninu. Protiv Maestrala iz Krvavca već u prvih pola sata imali su dva razlike. Dvostruki strijelac za Smokvicu bio je Antonio Pecotić ( 7. i 28.minuta) . Gosti su ublažili poraz golom Darka Jerkovića u 87.minuti , a u istoj je minuti crveni karton dobio njihov Branimir Vučković.

Visok poraz doživjeli su velolučki hajduci na gostovanju kod Sokola. Primili su tri ,a nisu dali ni jedan gol.

U ostalim utakmicama Gusar je je u gostima pobijedio Konavljanina, nakon što je gubio 0:2 ,  dok su Župa dubrovačka i Slaven podijelili bodove u utakmici bez golova. Nije se igralo u Metković, utakmica ONK Metković- Croatia odgođena je zbog poplavljenog terena.

Rezultati 7.kola:

Gruda: Sokol - Hajduk 1932 3:0,Čilipi: Konavljanin - Gusar 2:4, Smokvica: ŠD Smokvica - Maestral 2:1, Orebić: Orebić - Žrnovo 3:0, Metković: ONK Metković - Croatia (odgođeno zbog poplavljenog terena)
 Čibača: Župa dubrovačka - Slaven 0:0

Redoslijed: 1. Orebić 19 bodova (18:9), 2. Gusar 13 bodova (21:9), 3. Žrnovo 12 bodova (13:9), 4. ONK Metković (utakmica manje) 11 bodova (12:6), 5. Croatia (utakmica mnaje) 11 bodova (12:7), 6. Sokol 11 bodova (9:10), 7. Maestral 8 bodova (15:16), 8. Župa dubrovačka 7 bodova (7:7), 9. Hajduk 1932. 7 bodova (10:14), 10. Slaven 5 bodova (7:11), 11. ŠD Smokvica 4 boda (7:22), 12. Konavljanin 2 boda (5:16).
  Raspored 8. kola
Nedjelja, 10. studenog, Vela Luka: Hajduk 1932. – Slaven, Gabrili: Croatia – Župa dubrovačka, Žrnovo: Žrnovo – ONK Metković, Krvavac: Maestral – Orebić, Komin: Gusar – ŠD Smokvica, Gruda: Sokol – Konavljanin.