PROTIV SINJANA DVAPUT POGAĐALI ALI ZA 'U NIŠTA' BŠK Zmaj - Junak 2:3

Kategorija: Nogomet Kreirano: 27 Listopad 2019 Objavljeno: 27 Listopad 2019
Napisao/la Veljko Oreb / Nenad Kosović

BLATO - U debiju novog trenera BŠK Zmaj Marka Jurića pred domaćim gledalištem, u  jednoj od boljih utakmica viđenih ove jeseni na Zlinjama lider je uzeo tri boda iako su zmajevi po prikazanom zaslužili barem bod.

Poveo je domaćin nakon što je u kaznenom prostoru oboren Jakov Marinović iz dosuđenog kaznenog udarca u16.minuti pogodio je Mario Marić. Do poluvremena rezultat se nije mijenjao, da bi u 59.minuti gosti izjednačili. Dodavač je bio raspoloženi Robert Jandrek, a mrežu domaćina glavom pogodio Leo Andrić. U 60.minuti Mario Marić je dobroj prigodi da vrati domaćina u vodstvo, no vratar Bruno Runje brani njegov udarac. Nekoliko minuta kasnije gosti rade potpuni preokret. Opet je 'nered' u domaćim redovima napravio Jandrek kojeg u kaznenom prostoru ruši vratar Šutalo, a sa bijele točke neumoljiv je Stipe Barać za vodstvo gostiju - 1:2. U 82.minuti sijevnula je brza kontra Sinjana nakon koje je Andrić izbio sam ispred Šutala, zaobišao ga i postigao svoj drugi, a Junakov treći gol. Tračak nade za zmajeve ukazao se minut kasnije kada je Mario Marić izveo korner, a glavom lijepo pogodio Dean Borovčanin za 2:3. Odmah potom BŠK Zmaj je mogao i do izjednačenja, ali je Mario Marić u dobroj prilici iskosa sa desne strane pogodio vanjski dio mreže.

Četvrti u nizu poraz 'crvenih', nakon kojeg su se opasno približili 'ponoru'...Trenutno su na 13.mjestu sa osam osvojenih bodova, samo dva  boda manje od zadnje Neretve kojoj u slijedećem 11.kolu putuju u goste…

3.HNL-jug 10.kolo

BŠK ZMAJ   2

JUNAK        3

BLATO – Igralište Zlinje. Gledatelja 400. Sudac Marko Bilušić (Šibenik). Pomoćnici Štampalija i Sarić.

Strijelci: 1:0 M.Marić (16-11m), 1:1 Andrić (59), 1:2 Barać (66-11m), 1:3 Andrić (82), 2:3 Borovčanin (83)

BŠK ZMAJ: Šutalo, Marinović (od 60.Zovko), Sardelić, Stanić, Sršen, M.Marić, Džeba (od 70.Erjauc), Šešlija (od 77.Bilać), Kalajdžić, Borovčanin, D.Marić

Trener:  Marko Jurić

JUNAK: Runje, Barać, Mihovilović, Marunica, Andrić, Maganić (od 75.Vuleta), Jandrek, Kukoč, Vuković, Bilić (od 86.Klepo), Mastelić (od 90.Norac-Kevo)

Trener: Stipe Grčić