OREBIĆ U GABRILIMA UGRABIO VELIKE BODOVE Žrnovu pobjeda protiv Smokvice za 2.mjesto, remi Hajduka

Kategorija: Nogomet Kreirano: 27 Listopad 2019 Objavljeno: 27 Listopad 2019

DUBROVNIK – Orebić se slavodobitno vraća iz Gabrila sa derbija današnjeg kola nakon kojeg  imaju četiri boda prednosti pred prvim pratiteljima. A ti prvi pratitleji su znate tko - Žrnovo! Doista nikad uspješnija jesen za korčulansko-pelješke klubove, posebice za dva 'prikonalska susjeda',  dva jedina kluba u ligi bez poraza , a koji se pak u slijedećem kolu u izravnom sastaju na Trestenici!

U Gabrilima  u utakmici Croatia – Orebić prvo poluvrijeme neriješeno. Domaćini su poveli golom Vlaha Grbešića, da bi do odmora izjednačio Ivan Kordić. U drugom poluvremenu još jedan Ivanov gol za vodstvo mladića trenera Zorana Sliškovića , a nogometnu predstavu završio je trećim orebićkim golom  Mario Badžeka iz kaznenog udarca kojeg je  prethodno izborio Ivan Kordić.  Tri velika gostujuća boda i to u izravnom dvoboju sa protivnikom koji nakon što je prošle sezone bio prvak i ove aspirira na isto mjesto. Treba svakako dodati da su Orebićani igrali oslabljeni bez dva važna igračaIvana Rosa i Tome Ujevića.

Na Ruskovićima u izravnom korčulanskom dvoboju nastavljen  uspješan niz Žrnova , a neuspješan Smokvice. Pobjeda je domaćinima donijela ipoložaj  broj 2. na ljestvici ,a  gostima nažalost i dalje boravak  na zadnjem mjestu sa samo jednim osvojenim bodom. Šest utakmica momčadi trenera Nikše Skokandića uz tri pobjede i tri remija.  Već u 18.minuti bilo je 2:0 za 'kuneje'  koje im je donio dvostruki strijelac Antonio Ivanković, a do poluvremena za Smokvičane je u 40.minuti smanjio Antonio Pecotić.  U drugom  poluvremenu ' točku na i' pobjede Žrnova stavio je Mario Ćalušić četiri minuta prije kraja utakmice.

U Veloj Luci još jedan domaći remi Velololučana. Po dva gola na svakoj strani u svakom poluvremenu. Hajdukovci su ispustili vodstvo 2:0 kojeg su imali na poluvremenu golovima Hrvoje Gugića (11) i Emila Oreba (32). Gosti su već početkom nastavka smanjili preko Luke Papića (47) a konačni rezultat postavio je u 74.minuti Mario Bartulović. Dvije minute prije izjednačenja crveni karton dobio je Ivan Maričić zbog prekršaja u izglednoj situaciji za postizanje gola. Bio je to četvrti remi Velolučana u dosadašnjme tijeku natjecanja , uz jednu pobjedu i jedan poraz. Prije početka utakmice uručeni su inače prigodni pokloni Igoru Žuveli za 300-tu i Hrvoju Gugiću za 100-tu  utakmicu u dresu Hajduka 1932.

U ostalim utakmicama današnjeg 10.kola Gusar je bio uvjerljiv protiv Sokola, a Maestral protiv Konavljanina, dok je ONK Metković slavio kod Slavena.

Rezultati: Hajduk 1932 – Župa dubrovačka 2:2, Gusar – Sokol 3:0, Maestral – Konavljanin 4:0, Slaven ONK Metković 1:2, Žrnovo – Smokvica 3:1, Croatia – Orebić 1:3

Naslovnica: Braća Kordić slave gol u Gabrilima

Snimio: Tonči Vlašić

Tablica nakon 6.kola ilustracija (ŽNS DNŽ)