KUNEJIMA GODI MAESTRAL Remi Hajduka i Orebića, Smokvičanima 'petarda' u Metkoviću

Kategorija: Nogomet Kreirano: 29 Rujan 2019 Objavljeno: 29 Rujan 2019

DUBROVNIK  - Zanimljiv je pogled na vrh 1.ŽNL-e  nakon danas odigranog 2.kola 1.ŽNL-e u kojem sa dvije pobjede vode ONK Metković i Sokol.

Naše Žrnovo pak na  3. mjestu, sumnjamo da itko na Ruskovćima pamti njihov bolji plasman od kada su županijski prvoligaši. Istina tek su dva odigrana kola i obje su utakmice odigrali kod kuće ,ali ipak treba to upisati kao svojevrstan raritet…

'Kuneji' su dakle danas stigli do pobjede protiv povratnika u ligi Maestrala iz Krvavca . Na Ruskovićima je završilo 4:2 za Žrnovo . Nakon pola sata igre stotinjak gledatelja 'na ogradi' vidjelo je tri gola, do poluvremena još jedan, a onda u nastavku još dva i to oba u mreži gostiju. Poveli su momci trenera Nikše Skokadića preko Domagoja Čule u 13.minuti iz kaznenog udarca.  Izjednačio je sedam minuta kasnije Dario Barbir, da bi nakon slijedećih sedam minuta gosti došli u vodstvo preko Vinka Batinovića. Na odmor su 'kuneji ' ipak otišli radosniji  jer su uspjeli u 44.mnuti izjednačiti preko Davida Jurića. U nastavku još su se dva putae radovali Ruskovići i to najprije novom  vodećim golom Marija Ćalušića u 49.i drugom golu Domagoja Čule postignutom u 78.minuti.

Otočko - poluotočki derbi  Hajduka 1932 i Orebića našeg područja odigran je u Veloj Luci. Na Moćnom lazu poveo je domaćin  u 8.minuti preko Bruna Berkovića iz kaznenog udarca ,a nakon igranja ruke Blaga Rosa. Orebićani su do poluvremena ipak došli do izjednačenja i to u 31.minuti nakon solo prodora Ivana Rosa. Tih 1:1 ostalo je do kraja utakmice.

Težak poraz doživjeli su pak Smokvičani u Metkoviću. ONK im je uvalio 'peticu', do poluvremenaveć je bilo tri razlike, u drugom dijelu još se dva putra tresla smokviška  mreža . U prva dva kola dva poraza i nažalost trenutno na 11.mjestu, odnosno diobi zadnjeg mjesta nogometaša sa Blatine. Strijelci za ONK Metković bili su J.Plećaš, S.Marević, T.Kežić. N.Jelčić i T.Jerković.

U ostalim utakmicama Sokol je kao gost na Grudi pobijedio Slavena, Župa dubrovačka je u drugom konavoskom ogledu bila bolja od Konavljanina,a u derbiju kola branitelji naslova Croatia iz Gabrila je na svom travnjaku bila bolja od Gusara.

Naslovnica:  Bruno Berković  (Hajduk 1932)

Snimio: N.Kosović

Rezultati 2.kolo

Vela Luka: Hajduk 1932 - Orebić 1:1, Metković: ONK Metković - ŠD Smokvica 5:0, Čibača: Župa dubrovačka - Konavljanin 2:0, Gruda: Slaven - Sokol 0:1, Gabrili: Croatia - Gusar 3:2, Žrnovo: Žrnovo - Maestral 4:2

Tablica nakon 2.kola (ilustracija ŽNS DNŽ)