PLAVU MAKINJU NA KRAJU IPAK OSTAVILI U LERU Šešlija zabio u 4.minuti sudačke nadoknade! BŠK Zmaj – Neretvanac 4:3

Kategorija: Nogomet Kreirano: 29 Rujan 2019 Objavljeno: 29 Rujan 2019
Napisao/la Veljko Oreb / Nenad Kosović

BLATO - Obostrano otvoreni nogomet u kojem je preko 400 gledatelja u uzbudljivoj utakmici punom  preokreta i dramatike vidjeli sedam golova i pobjedu 'zmajeva' golom postignutim u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

U 'crvenim redovima' domaćim se navijačimaprvi se put  predstavilo  nekoliko novih imena ,a po prvi put u ovoj sezoni na klupi zmajeva sjeo je i trener Mario Svaguša, a nakon odrađene višemjesečne suspenzije.

Najprije u 7.minuti duga lopta iz domaće obrane za  Deana Borovčanina, ovaj je zaobišao  i vratara  Marina Butigana, ali je otišao previše u stranu i promašio gostujuća vrata.

Domaći su poveli u 11.minuti. Mario Marić  izveo je korner, a glavom pogodio Borovčanin – 1:0. Vodstvo domaćina nije dugu trajalo, jer se minut kasnije nakon ubačaja sa krila u gužvi  najbolje snašao Borna Proleta i pogodio mrežu Bruna Šutala.

Nakon toga u 18.min Borovčanin je u dobroj prigodi, ali puca iznad grede, da bi pet minuta kasnije isti igrač doveo zmajeve u vodstvo. Slobodan udarac sa 30-tak metara izveo je kapetan Nemanja Šešlija, vratar Butigan odbio je loptu na koju je natrčao Borovčanin i drugi put zatresao protivničku mrežu - 2:1. Do poluvremena u dobroj prilici za domaćina bio je M.Marić ali se istakao vratar Butigan. Gosti su mogli do izjednačenja u 34.minuti kada je nakon kornera preko domaćih vrata pucao  Proleta,no  do poluvremena ipak su se  radovali. U sudačkoj nadoknadi prije odmora izveli su slobodan udarac, a glavom je pogodio Nikola Marić za 2:2.

U drugom dijelu krenulo je prigodom 'zmajeva'  preko M.Marića , u kojoj se opet istakao vratar Butigan, jednako kao i u 66.minuti kada je obranio udarac Šime Erjauca. No zato Opuzenci nisu promašili u  70.minuti, a  nakon neuspjelog zaleđa domaćih nogometaša sam pred Šutalom izbio je Domagoj  Marušić i doveo goste  u vodsvto za potpuni preokret - 2:3. 'Crveni' se nisu predavali, upornost im se isplatila . Desetak minuta nakon gostujućeg vodstva Frane Urlić je dodavač Domagoju Zovku koji donosi domaćim navijačima novu radost - 3:3. Najuzbudljiviji trenutak dogodio se u četvrtoj minut sudačke nadoknade. Slobodan udarac izveo je Zvonimir Krtalić, a kapetan Šešlija leđima okrenut vratima trzajem glavom vara gostujućeg vratara za konačnu, zasluženu pobjedu Blaćana – 4:3. Još jedan od golova  za Šešlijinu - 'zbirku' euro golova..

Nakon današnje pobjede BŠK Zmaj nalazi se na 8.mjestu sa 8 osvojenih bodova, a dogodilo se i to da je nakon puno vremena BŠK Zmaj najbolje plasirani klub od pet kojih se u 3.HNL-jug natječu iz Dubrovačko-neretvanske županije.

U slijedećem kolu gostuju u  Unešiću kod Zagore.

3.HNL-jug  6.kolo

BŠK  ZMAJ            4

NETERTVANAC    3

Blato – Igralište Zlinje. Gledatelja 400.  Sudac: Paško Mandić (Bogdanovići-Prgomet). Pomoćnici Kuduz i Lisica.

Strijelci: 1:0 Borovčanin (11) 1:1 Proleta (12), 2:1 Borovačanin (23), 2:2 N.Marić (4), 2:3 Marušić (70), 3:3 Zovko (79), 4:3 Šešlija (90+4)

BŠK ZMAJ: Šutalo, Didović , Bilać, Krtalić, Erjauc (od 67.Zovko), M.Marić, Džeba, Šešlija, Borovčanin (od 55.Marinović), Urlić, D.Marić (od 46.Kalajdžić)

Trener: Mario Svaguša

NERETVANAC: Butigan, Mihaljević, Babić, Medak, S.Marić, Proleta , Džidić (od 58.M.Jelavć), N.Marić, Marušić (od 79.B.Jelavić), Medić, Simeunović (od 83.Popić)

Trener: Marin Oršulić

Naslovnica: Kapetan Nemanja Šešlija , strijelac pobjednosnog gola u 4. minuti sudačke nadoknade

Snimio: N.Kosović