PRIMORCE IPAK PRIMORALI NA PREDAJU Na oproštaju od Zlinja 3:2 za BŠK Zmaj

Kategorija: Nogomet Kreirano: 12 Svibanj 2018 Objavljeno: 12 Svibanj 2018
Napisao/la Dinko Oreb

BLATO - Minimalnom, ali potpuno zasluženom pobjedom Zmaj se na najljepši mogući način oprostio od svoje vjerne publike.Prvo poluvrijeme je usprkos neriješenom rezultatu u potpunosti pripalo domaćinu, koji je stvorio 3-4 stopostotne prigode, ali ih je u tome spriječio raspoloženi vratar gostiju.

Prvi „zicer“ imao je Vrkić u 7. minuti kada je ušao u kazneni prostor domaćina i šutirao sa 10-tak metara, ali je njegov udarac odlično obranio vratar gostiju Markulin.

Tri minute kasnije, hladan tuš za domaćina. Galić je ubacio loptu u kazneni prostor domaćina, ali je Ivanišević glavom skrenuo loptu u suprotnu stranu postavljenog Kragića.

U 15. minuti Domazet sa 20-tak metara šutira, ali je to bio lak plijen za domaćeg vratara. Sedam minuta kasnije Vrkić ulazi u kazneni prostor gostiju, šutira, ali pogađa dobro postavljenog Gajića. I mladi Marinović je u 30. minuti imao stopostotnu šansu, kada je sam „oči u oči“ s vratarem Markulinom sa desetak metara šutirao loptu pored gola.

U 32. minuti još jedan „zicer“ za Vrkića koji sa 14 metara upućuje udarac na gol gostiju, ali je Markulin odlično reagirao. Također, gostujući vratar ponovo se iskazao u 38. minuti kada je obranio udarac Velemirovića sa 15-tak metara. Za izjednačenje se ovoga puta doslovno pobrinuo vratar Markulin, a kojem je Vrkićev udarac iz „mrtvog kuta“ (uz liniju kornera) prošao kroz ruke i završio u mreži.

U 43. minuti vidjeli smo najljepši pogodak na utakmici, kada je Ivanišević sa 25 metara eurogolom doslovno skinuo „paučinu“ sa Markulinovog gola. I kad se očekivao odlazak na odmor gosti su iz jedne od rijetkih kontra napada u 45. minuti preko Vidovića izjednačili na 2:2.

U nastavku utakmice igra je bila dosta izjednačena, pa su u tom periodu lijepe prigode imali su Ivanišević u 74. minuti, a kod gostiju Galić u 75. minuti.

Pobjedu domaćinu i tri vrlo vrijedna boda donio je u 79. minuti najbolji igrač utakmiceIvanišević, koji je u kaznenom prostoru gostiju loptu proigranu od Vrkića i Šešlije vrlo spretno i prisebno sa osam metara ubacio u gol gostiju.

29. kolo III.HNL-jug

BŠK Zmaj  – Primorac (S) 3:2 (2:2)

Blato – Igralište Zlinje. Gledatelja 270.Sudac: Mario Soldić (Hrvace)

Strijelci: 0:1 Ivanišević (10 /autogol), 1:1 Vrkić (40), 2:1 Ivanišević (43), 2:2 Vidović (45), 3:2 Ivanišević (79).

BŠK ZMAJ :  Kragić , Škoro (od 72. Jelavić ), Ćubel, Sardelić (od 46. Nobilo ), Vrkić , Velemirović, Ivanišević , Marinović  (od 59. Tarle) , Didović , Melezović , Šešlija

Trener: Zoran Petković

PRIMORAC (S): Markulin , Gajić , Vidović (od 85. Spajić -), Kovačević , Omrčen (od 81. Radošević -), Boban , Prančević , Galić (od 76. Lisica ), Domazet , Grubišić, Ćerdić .

Trener: Teo Bilonić