JOŠ MALO PO NESTALO Remi Hajduka i Žrnova na Moćnom lazu, Jadran bolji od Omladinca, Grk u završnici pao u Kominu, Orebić odmarao

Kategorija: Nogomet Kreirano: 13 Svibanj 2018 Objavljeno: 13 Svibanj 2018

DUBROVNIK –  Dana se igralo 25. po redu,  predzadnje kolo 1.Županijske nogometne lige. Točnije počelo je još u petak kada je Neretva sa 7:0 iz Metkovića otpratila kući Slavena i kako je u ovom kolu Orebić odmarao opet preuzela čelnu poziciju. No što se titule tiče Orebić još uvijek ima sve u svojim nogama, pobjedi  li slijedeće nedjelje u zadnjem kolu prvenstva Slavena na Grudi biti će prvaci lige!

U ovom kolu pak dvije međusobne utakmice klubova sa našeg  područja

Korčulanki otočki ogled bio je u Veloj Luci . Hajduk i Žrnov okončali su ga bez pobjednika uz po tri gola na svakoj strani. Gosti su imali dva puta dva gola prednosti razlike (0:2 i 1:3) , na kraju su Velolučani ipak izbjegli poraz. Strijelci su za Hajduk bili   Marko Andreis, Goran Gugić  i Tomislav Andreis iz jedanasterca, dok su za Žrnovo golove dali Jakša Tomović, Rafael  Batista i Domaoj Čule.

Na Blatini pak korčulanko-lastovski ogled . Na poluvremenu je bilo 1:1 , a u nasta vku su Smokvičani postigli dva gola i pobijedili rezultatom 3:1.  Golove za pobjednika dali su   Roko Škomrlj, Domagoj Šain i Mario Milina, a za 'omladince' strijelac je bio Mario Antica i iz kaznenog udarca.

Grk je gostovao u Kominu i doživio poraz  od od domaćeg Gusara (2:4) ,a strijelci za momčad iz Potomja bili su  Mateo Kljunak i Juraj Violić , uz napomenu da je Grk imao 2:2 sve do 80.minute.

U ostalim utakmicama Župa dubrovačka je protiv ONK Metkovića postigla još jednu sedmicu u ovom kolu ,  dok je Konavljanin u Gabrilima iznenadioCroatiu.

Rezultati  25.kolo: Neretva – Slaven 7:0, Hajduk 1932 – žrnovo 3:3, Jadran 1929 – Omladinac 3:1, Gusar – Grk 4:2, Župa Dubrovačka – ONK Metković 7:0, Croatia – Konavljanin 1:2 . Slobodan je bio Orebić.