GRAND PRIX ROMA Dinko Šegedin poražen u 1.kolu od Rusa Kuznetsova

Kategorija: Taekwondo Kreirano: 10 Lipanj 2019 Objavljeno: 10 Lipanj 2019

RIM –  Na prvom ovogodišnje Grand Prix turniru održanom u Rimu naš Dinko Šegedin nije uspio proći prvo kolo. Na turniru koji se  boduje i za plasman na Olimpijske igre u Tokio 2020 u kategoriji +80 bolji od njega bio je  Rus Roman Kuznezsov.

Pobjednik u ovoj kategoriji bio  je svjetski prvak Rus Vladislav Larin koji je u finalu bio bolji od Korejanca Kyo Don Ina, dok su brončane medalje osvojili Mahama Cho  iz Velike Britanije i Rafael Alba iz Kube.

U Dinkovoj kategoriji nastupao je još jedan hrvatski predstavnik  Vedran Golec,  član zagrebačkog 'Osvita' koji je nakon dvije pobjede, protiv Jordana Stewarta iz Kanade i Slovenca Ivana Trajkovića, poražen u četvrtfinalu, u borbi za medalju od Iranca Sajjada Mardanbija. .

Na Grand Prix turniru Roma pobjednici po kategorijama dobili su po 40 bodova koji se računaju za Olimpijski i Svjetski renking, drugo mjesto donosilo je 24 ,a treća mjesta 14.4 bodova. Nositelji medalja osvojili su i novčane nagrade - zlato 5000 , srebro 3000 i bronca 1000 USD.

Među 11-ero hrvatskih natjecatelja ( 5 u muškoj i 6 ženskoj konkurenciji) najveći uspjeh postigla je Matea Jelić (Marjan – Split)  u kategoriji – 67 koja je osvojila zlatnu medalju pobijedivši u finalu Korejku Jan Di Kim.

Na ovogodišnjem Grand Prix Roma nastupilo je u četiri ženske i četiri muške olimpijske kategorije po 32-dvoje najboljih boraca, njih  ukupno 255 iz 53 zemlje svijeta, a bio je toi prvi  turnir na kojem se u borbama bodovalo po novim pravilima.