BRONCA AUSTRIJE SREBRO LUKSEMBURGA Dinko Šegedin se dvaput penjao na postolje

Kategorija: Taekwondo Kreirano: 25 Lipanj 2019 Objavljeno: 25 Lipanj 2019

Nakon nastupa na Grand Prix turniru u Rimu Dinko Šegedin nastupio je na još dva jaka međunarodna taekwondo turnira.

Najprije na  G1 turniru Austria Open u Insbrucku gdje se borio u apsolutnoj  (+87) kategoriji . U konkurenciji osam natjecatelja jednom pobjedom i jednim porazom Dinko je osvojio brončanu medalju. Pobijedio je Brazilaca Robsona Do Carma Maju, da bi u polufinalu od njega bolji bio Luka Mavračić iz zagrebačkog Metalca. Osvajač zlatne medalje u ovoj kategoriji bio je Jonatan Bangura  iz Velike Britanije, Mavračiću je pripalo srebro.

Potom je sudjelovao na G1 turniru  Luksemburg Open gdje napravio korak više i ušao finalu ovaj put u 'svojoj' kategoriji  (- 87) u kojoj je nastupilo 10 boraca. U finalu je tijesno poražen od Francuza M'Bar Diaye i tako osvojio srebrnu medalju. Brončane medalje pripale su Milošu Pilipoviću koji nastupa za Norvešku, te Mustaphi Doumbiu iz Francuske.