6.SOFIJA OPEN Dinku brončana medalja, Gabrijelu poraz u 1.kolu

Kategorija: Taekwondo Kreirano: 06 Svibanj 2019 Objavljeno: 06 Svibanj 2019

SOFIJA – Glavni grad  Bugarske i njegova 'Asics Arena' su 20 .i  21 travnja bili domaćini 6.po redu 'Sofia Open', taekwondo turniru G1 kategorije na kojem su sudjelovala i dva natjecatelja korčulanske 'Fortece'.

U juniorskoj kategoriji do 63 kilograma nastupio je junior Gabrijel Ikanović i u 1.kolu izgubio od grčkog predstavnika Stavrosa Koutsisa .

Dinko Šegedin je kategoriji do 87 kg kao 2.nositelj u konkurenciji deset boraca odradio dvije borbe. Jednu je uvjerljivo pobijedio, a  jednu tijesno izgubio te osvoji brončanu medalju. Najprije je uvjerljivo bio bolji od francuskog predstavnika Clementa Sauvagea, da bi u  borbi za finale bolji od Dinka  (12:11) bio predstavnik Jordana Anas Sadek

Zlatna medalja pripala je prvom nositelju Bryanu Salazaru (Meksiko), srebro već spomenutom Jordancu Sadeku, a pored našeg Dinka broncom se okitio i Grk Christoforos Kallifonis