AGADIR JE BIO DOBAR ĐIR Dinku Šegedinu brončana medalja iz Maroka

Kategorija: Taekwondo Kreirano: 16 Travanj 2019 Objavljeno: 16 Travanj 2019

U Agadiru u Maroku prošlog je tjedna održan Taekwondo  G2 turnir 'President Cup Africa Region  na kojem je sudjelovao  i najbolji borac korčulanske 'Fortece' Dinko Šegedin.

Kao 3.nositelj u kategoriji -87  u 1.kolu pobijedio je  Belgijanca Arbera Bajra uvjerljivo 22:2. Potom je u slijedećem kolu bio bolji od Španjolca Ivan Martineza Garcie, da bi u borbi za finale tijesno (4:5) poražen od Slovenca Patrika Divkovića kasnijeg osvajača zlatne medalje. Srebro je pak osvojio drugi Slovenac Ivan Konrad Trajković, dok je pored našeg Dinka broncu osvojio olimpijski pobjednik Cheich Sallah Cise iz Obale Bjelokosti.

Od hrvatskih boraca zlatom su se okitili Bruna Vuletić (-62 , Marjan),  Doris Pole ( -73, Dubrava) i Kristina Tomić (-49, Osvit).

Srebro je pak osvojio Lovre Brečić (-63, Marjan), a pored Dinka Šegedina broncu su osvojili još i Toni Kanaet (-74, Marjan), Nikita Glasnović (-57, Marjan), Matae Jelić (-67, Marjan) i Vedran Golec (+87, Osvit).