IZ ROTTERDAMA MEĐU SVJETSKIM VESLAČKIM DAMAMA Josipi i Ivani sa Brunom i Marcelom 5.mjesto u 'B' Finalu Svjetskog Kupa

Kategorija: Veslanje Kreirano: 15 Srpanj 2019 Objavljeno: 15 Srpanj 2019

ROTTERDAM  - Drugi najveći grad u  Nizozemskoj  najvećiaeuropska luka protekla tri dana bio je domaćin Svjetskog veslačkog kupa .

Među svjetskom veslačkom kremom našlo se i pet hrvatskih posada – dvojac bez kormilara braća Martin i Valent Sinković, samac Damir Martin, te 'laki samac' Luka Radonić u muškoj konkurenciji , te dvije ženske posade  -  dvojac bez kormilara sestre Izabela i i Žana Krakić, te četverac bez u postavi Bruna Milinović, Marcela Milošević i naše velolučke sestre sa zagrebačkom adresom Ivana i Josipa Jurković.

Od njih najbolji rezultat ostvario je samac  Damir Martin osvojivši brončanu medalju.

Natjecanja na regatnoj stazi Willem Alexander bio je zapravo i zadnja velika provjera uoči Svjetskog prvenstva u austrijskom Ottensheimu koje je na rasporedu od 26.kolovoza do o1.rujna.  Ujedno bilo je to i prvo kvalifikacijsko natjecanje za ostvarivanje plasmana Olimpijske igre u Tokiju 2020.

Važilo je to i nama najzanimljiviji spomenuti 'četverac bez' sa Ivanom i Josipom Jurković koji je tamo veslao društvu ponajboljih seniorskih posada svijeta. .

Bruna , Marcela , Ivana i Josipa  izborile su  'B' Finale u kojem su ,u društvu posada iz Velike Britanije , Poljske, Njemačke i Rusije zauzele 5.mjesto, što je u konačnici značilo ukupno 11.mjesto.

Pobjednik natjecanju u disciplini četverca bez bila je posada Australije, ispred  Danske i Rumunjske.