KAPEKA KORAK DO KORČULE Protiv OVK POŠK-a pobjeda 13:7

Kategorija: Vaterpolo Kreirano: 07 Lipanj 2019 Objavljeno: 07 Lipanj 2019

KORČULA – Očekivano , ali ipak malo teže nego su to kapekaški mlađi juniori mislili … Možda je upravo i to razlog što su se dugo čupali' protiv solidnih 'poškovaca'  koji su sve do samoga kraja treće četvrtine imali tek jedan minus …

Otpor protivnika kapekaši su  počeli lomiti zapravo tri sekunde prije kraja tog dijela utakmice kada su postigli gol za prvi put dva razlike, da bi onda  zadnju četvrtinu uvjerljivo riješili u svoju korist . Na kraju i uvjerljiva pobjeda momaka  trenera  Emila Nikolića rezultatom 13:7.

Prvi korak  ka plasmanu na Finale Kupa koji će se slijedećeg tjedna igrati u Korčuli je dakle napravljen. Pobijeđena je 5.plasirana momčad Splitske skupine, još preostaje  ogled  i to sa nekim iz Zagrebačke skupine.

Najefikasniji u kapekaškim redovima bio je Toni Mozara sa 4 gola,  Duhović je dao 3, po dva su postigli Antunović, Čale i  Čumbelić.

Kod momaka trenera Siniše Školnekovića najefikasniji su bili Radan i Bezer  po 3,  jednog je zabio i Milas

Oba vratara solidna , kapekaški Botica i poškovac Jurić po 10 obrana, uz napomenu da je Andrija skinuo jedan od pet  dosuđenih peteraca za POŠK uz jedan njihov promašeni .

Kad smo već kod vratara, prvi smo put na Gojkovom bazenu u završnici utakmice vidjeli na obje strane  napade sa vratarom i njihove, doduše neuspjele pokušaje da  postignu gol, a  što im omogućuju nova pravila.