DEBI JAKO DOBAR BI Protiv Španjolske Borna Mažurana odigrao prve utakmice za Juniorsku reprezentaciju Hrvatske

Kategorija: Muški rukomet Kreirano: 14 Travanj 2019 Objavljeno: 14 Travanj 2019

POREČ - Nakon što je u prosincu prvi put  pozvan na pripreme  Juniorske reprezentacije  Hrvatske  Borna Mažurana odigrao je i ovog tjedna i prve prave utakmice za tu našu rukometnu selekciju koju ovog ljeta čeka nastup na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj. .

Selektor Davor Dominiković pozvao je našeg Bornu i na ovotjedne pripreme u Poreču ( od 08-do 14.travnja) , u okviru kojih su naši igrali i dvije prijateljske utakmice protiv reprezentacije Španjolske . Naši su najprije pobijedili i Španjolce rezultatom  36:32 , a potom su u drugoj utakmici poraženi  27:32.

U prvoj utakmici Borna je igrao nekoliko minuta i nije se upisao u listu strijelca, dok je u drugoj utakmici imao više nego solidan učinak. U 30-tak minuta provedenih na terenu upisao je 3 gola i izborio 2 sedmerca .

Drugom pozivu izbornika Davora Dominikovića prethodila je i sjajna Bornina statistika na utakmici Spačva -  Poreč .Doduše vinkovački klub izgubio je tu utakmicu  (24:25), ali je  Borna odigrao do sada svoju najbolju utakmicu postigavši  sedam golova od devet pokušaja , izborio 4 sedmerca i zaradio tri-četiri isključenja !

Sa Bornom su u Juniorskoj reprezentaciji još dvojica rukometaša 'Spačve' - Ereš i Raguž