TININ DALMATINSKI MASTERS Tini Tomašić 3.mjesto utješne skupine i ukupno 11. u Dalmaciji

Kategorija: Tenis Kreirano: 16 Rujan 2019 Objavljeno: 16 Rujan 2019
Napisao/la Ivan Protić

SPLIT - Naša Tina Tomašić se je turnirima kroz godinu, kvalificirala za završni turnir u sezoni za regiju Dalmacija.Turnir se je održao u subotu i nedjelju(14. i 15.9.), na 4 terena Teniskog kluba Pomak iz Splita.

Nastupilo je 16 najboljih cura iz Dalmacije koje su se natjecale za plasman  za Državni masters i finalnu rang listu.

Sistem igranja je bio ,,knock out” sa utješnim turnirom. Glavni se je igrao na dva seta do 4, a utješni jedan set do 4.

U prvom kolu, Tina je igrala sa Petrunjelom Mijović. Godinu dana starija i iskusnija, Petrunjela je bolje i sigurnije krenula te uzela prvi set sa 4:1.U drugom setu, Tina je svladala početnu nervozu, nametnula svoj ritam igre te u kratkom vremenu uzela drugi set sa 4:0.  Uslijedio je tie break, Tina je povela 5:1, ali Petrunjela se je vratila te sa 6 poena za redom pobijedila Tinu te ušla u najboljih 8.

U utješnom turniru Tina je prvi meč igrala protiv Nore Udovičić (6.mjesto na rang listi) te ju pobijedila.U nastavku je igrala polufinale sa Gabrijelom Knezović od koje je nažalost izgubila. Gabrijelini jaki udarci ipak su bili previše teški.

Za 3. Mjesto utješnog turnira igrala je sa  Mrvom Skoblar iz Zadra. Sigurno i mirno, Tina je privela meč u svoju korist te uzela 3. mjesto.

Turnir je završila na odličnom 11. Mjestu!!

Govorimo o turnirima s kojima igra sa najboljima iz Splita, Dubrovnika, Zadra, Makarske, a još kad dodamo činjenicu da je većina cura godinu dana starija i izlazi iz kategorije, možemo zaključiti da ovaj rezultat ima težinu! Tina i dogodine igra kategoriju do 10 godina.

Tekst i foto: Ivan Protić