POTOP GRKA NA BLATINI Od naših samo su se Orebićani radovali protiv Konavala…

Kategorija: Nogomet Kreirano: 05 Svibanj 2019 Objavljeno: 05 Svibanj 2019

DUBROVNIK -  Čak sedam golova postigli su Smokvičani u današnjem ogledu protiv Grka iz Potomja ,a da nisu primili ni jednog…Teško stradanje Potomjana obilježilo je današnje 20.kolo u 1.ŽNL-i , u kojoj su od naših pobjedu ostvarili još jedino Orebićani na svojoj Trstenici protiv Konavljanina.

Potop Potomjana bna Blatini krenuo je u 10.minuti golom Ivana Tomića. Potom je u 17.minuti zabio Igor Čović, a tri minute prije odmora golu se radovao domaći kapetan Mladen Salečić. 'Golijadu' je u drugom poluvremenu sa svoja dva gola nastavio Antonio Pecotić (57.i 61.min). Šesti gol za Smokvicu bilo je djelo Obrada Jovanovića u 72.minuti, dok je konačnih 7:0 postigao Nikola Moro u 80.minuti.  Današnjim golovima Igor Čović je došao na  deset postignutih golova, a Antonio Pecotić je postigao je devet.

Na Trstenici uvjerljiva pobjeda momčadi  trenera Željka Mihaljevića , protiv Konavljanina. Golove za Orebić postigli su Ivan Kordić koji je bio i najbolji igrač utakmice, te Dino Špaleta i Ante Kordić. Gosti su u Orebić došli sa samo 11 igrača, a kako se jedan  od njih prije utakmice nije dobro osjećao odigrali su cijelu utakmicu sa deset igrača.

U Gabrilima ipak očekivana pobjeda domaće Croatie protiv Žrnova. Doduše momčad trenera Nikše Skokandića je povela golom Domagoja Čule u 21.minut , no domaćin je preokrenuo golovima Josipa Zadre ( 25.i 39.min) i Damira Hodžića . Žrnovcima nije pomoglo ni to što su od 50.minute igrali sa igračem više pošto je zbog udaranja protivničkog igrača crveni karton dobio Matej Vidak.

Velolučki Hajduk 1932 pak na gostovanju kod Slavena poražen je sa uvjerljivih 3:0.

Utakmica Župa dubrovačka – Sokol je odgođena, dok je u preostaloj utakmici u Kominu Gusar bio bolji od ONK Metković.

Rezultati 20.kola: Smokvica: ŠD Smokvica - Grk 7:0, Gruda: Slaven - Hajduk 1932 3:0, Gabrili: Croatia - Žrnovo 3:1, Komin: Gusar - ONK Metković 3:2,Orebić: Orebić - Konavljanin 3:0. Župa duborvačka – Sokol odgođeno

Tablica nakon 20.kola ( Ilustracija ŽNS DNŽ)

Naslovnica: Ivan Kordić (Orebić)