MELEMI NA KRAJU JESENI Zmajevi moćni protiv Imoćana...BŠK Zmaj – Imotski 4:1

Kategorija: Nogomet Kreirano: 01 Prosinac 2018 Objavljeno: 01 Prosinac 2018

BLATO - Nogometaši BŠK Zmaj pobjedom su se oprostili  od jesenskog dijela natjecanja. Po teškom, raskvašenom terenu 'crveni' su protiv  Imotskog već u  prvom poluvremnu stekli dva gola prednosti i do kraja ih i podebljali.

Već nakon 15-tak minuta igre 'momci trenera Marija Svaguše preuzeli su inicijativu. Plod  toga bilo je nekoliko prilika pred vratima  gostujućeg vratara Ivana Delaša čija se mreža ipak zatresla u 22.minuti. Nakon dubinske lopte kapetan Marko Vrkić  protutnjao je pored nekoliko imotskih igrača  i plasirao loptu iza Delašovih leđa – 1:0.

Nakon toga još su prigode imali  Antonio Mušić (31), pa  minut kasnije zatresla se gostujuća  stativa od udarca Marina Tomas. Isti je  igrač potom mogao povećati vodstvo ali je u stopostotnoj prilici  pucao pored gostujućih vrata.

No nešto kasnije u 39.minuti,  Tomas se iskupio i nakon lijepog ubačaja Nemanje Šešlije pogodio za više nego zasluženo vodstvo BŠK Zmaj - 2:0. Gosti su u prvom poluvremenu samo jednom zaprijetili , u 36.minuti nakon kornera netko od imotskih grača pucao je preko vrata Antoni Miline.

U drugom poluvremenu popunilo se i gledalište , ali i broj golova koje vidjelo 300-tinjak gledatelja na Zlinjama. Najprije su gosti smanjili  u 64.minuti. Nakon prodora i ubačaja po krilu Josipa Cikojevića, u gužvi pred vratima Miline najbolje se snašao Brazilac u gostujućim redovima Santos Lago Wagner  i smanjio na 2:1.

Nada gostiju bila je ipak kratkog daha… Samo dvije minute kasnije na dodavanje Šešlije  na loptu  je naletio Vlatko Franić i matirao Delaša. Potom su slijedilo još nekoliko prilika zmajeva - u 71. Franić puca Delaš brani, u  79. pobjegao jei pucao Vrkić , ali su se gosti spasili izbijajući loptu sa gol linije… Mogao je Marko, uz Šešliju ponajbolji igrač utakmice,  zatresti mrežu u 84.minuti. Bio je sam, ali se u presudnom trenutku spetljao … Minut kasnije pak Vrkiću ništa nije zasmetalo da postavi konačnih 4:1 , a nakon što mu je asistirao Tomas.

Sve u svemu radost zmajeva i njihovih navijača na kraju 'jeseni za zaborav'…Najbolja njihova utakmica polusezone, tri velika boda protiv izravnog konkurenta u borbi za ostanak kojem su se, kao i RNK Split,  približili samo na bod…

15.kolo 3.HNL-jug

BŠK  ZMAj – IMOTSKI   4:1 (2:1)

Igralište Zlinje. Gledatelja  300. Sutkinja Vesna Budimir (Podstrana) , Pomoćnici Taraš i Grčić

Strijelci: 1:0 Vrkić (22), 2:0 Tomas (39), 2:1 Santos  (65),3:1 Franić (67) , 4:1 Vrkić (85)

BŠK ZMAJ: Milina, Sršen, Ćubel, Sardelić, Vrkić, Škarić (od 89.M.Šeparović), Mušić, Šešlija, Franić (od 82.L.Cetinić), Tomas, Uvodić

Trener. Mario Svaguša

IMOTSKI: Delaš, Grbavac,Jonjić (od 42.leko), Majstorivić, Cikojević, Šerer (os 46.Mikulić),  Santos (od 69.Karoglan),  Bagarić , Ljubičić, Varea, Milinović