GRK PRIZEMLJIO SOKOLA Hajduk sredio Konavljanina, Smokvičani pali u velikom preokretu Gusara, porazi Orebića i Žrnova

Kategorija: Nogomet Kreirano: 07 Listopad 2018 Objavljeno: 07 Listopad 2018

DUBROVNIK - Dvije domaće pobjede i tri gostujuća poraza… Učinak je to klubova sa našeg područja u današnjem 3.kolu 1. Županijske nogometne  lige.Najuzbudljivije i najburnije bilo je u Kominu gdje je Gusar protiv Smokvičana tražio revanš za prošlosezonski poraz.

Kako je bilo krenulo izgledalo je da će momci trenera Hrvoja  Radovanovića opet 'omastiti brkove' u  Kominu  jer su do 62. minute imali osjetno vodstvo (1:3). No domaćin je do kraja ipak potpuno preokrenuo rezultat  i uz veliko nezadovoljstvo suđenjem gostujućih igrača  dobio utakmicu rezultatom 5:3. Golove za Gusar postigli su Drago Jelavić dva puta  te Ivan Medak , Darko Dodig i Nedjeljko Kaleb, dok su strijelci za ŠD Smokvicu bili Antonio Pecotić, Igor Čović i autogol Tomislava Dodiga. U 44. min domaćin nije iskoristio jedanaesterac, a u 76. domaći igrač Vladimir Franić dobio je drugi isključujući žuti karton.

U Potomju Grk je Sokola potpuno 'spustio na zemlju'…Četiri gola postigla je momčad iz Potomja, a da ni jednog nije primila. Do poluvremenu poveo je  Ivan Memunić ,a u drugomdijelu  po jedan su još dodali Mateo Kljunak, Mario Bartulović i Tomislav Storelli. Nakon startnog poraza  to je druga u nizu pobjada 'grkih' s kojom su se  utaborili u gornjem  dijelu ljestvice .

Četiri gola postigli su i velolučki hajduci na svom Moćnom lazu protiv Konavljanina i tako, što se golova i gol razlike tiče, anulirali jednak poraz u prošlom kolu u Metkoviću.  Poveo je Tomislav Andreis iz kaznenog udarca,a do odmora još je jednog dodao Hrvoje Gugić. U nastavku nastavljeno jednakim učinkom Velolučana ...Još dva gola čiji su kreatori bili Ivan Zlokić i Goran Gugić.  U tri kola momčad trenera Edija Žuvele  okusila je sva tri znaka - i remi i uvjerljiv  poraz i uvjerljivu pobjedu .

Žrnovci su po rasporedu trebali biti domaćini protiv lidera ONK Metkovića. No zbog uređenja novih svlačionica na Ruskovićima ,  zamijenili su domaćinstvo i utakmicu odigralu Metkoviću. Domaćin je opet bio siguran 3:0 , treća utakmice  i treća pobjeda Metkovaca opet  bez primljenog gola . Mrežu Žrmovaca tresli su Marin Čužić dva puta u prvom poluvrmenu,a u nastavku jednog je još dodao Dane Dominiković.

Poražen je nažalost i Orebić u Gabrilima . Tri boda za Croatiu donio je golom njihov Pero Ševo u 58.minuti.

U preostaloj utakmici, u ogledu Slavena i Župe dubrovačke slavili su domaćini.

Rezultati 3.kolo. Hajduk 1932 - Konavljanin 4:0, Grk – Sokol 4:0, Croatia – Orebić 1:0,  Slaven – Župa dubrovačka 1:0, ONK Metković – Žrnovo 3:0, Gusar - ŠD Smokvica 5:3

Ljestvica nakon 3.kola  ( Ilustracija ŽNS-a DNŽ)

Fotografija Naslovnice. Ivan Maričić ( Hajduk 1932 Vela Luka)

Snimio: Nenad Kosović