I DRUGA U NIZU DOMAĆA Pobjeda BŠK Zmaj protiv sinjskog Junaka 3:2

Kategorija: Nogomet Kreirano: 10 Ožujak 2018 Objavljeno: 10 Ožujak 2018
Napisao/la Dinko Oreb

BLATO - Zmaj je na blatskim Zlinjama „inkasirao“ još tri vrijedna boda. Pobjeda jest minimalna, ali potpuno zaslužena i vrijedna, tim više što je ostvarena protiv „susjeda“ na tablici i izravnog konkurenta za plasman u sigurniju „zonu“ opstanka.

Domaćin je utakmicu počeo odlično, te sa dva pogotka kapetana Vrkića u 11. i 25. minuti najavio uvjerljivu pobjedu. Prvi pogodak Vrkić je postigao zahvaljujući nesporazumu i gruboj pogrešci obrambenog igrača i vratara, ali je zato drugi pogodak postigao iz odlično izvedenog solo prodora i preciznim udarcem sa 13 metara. Međutim, gosti iz Sinja nisu se obeshrabrili, već naprotiv, „junački“ su uzvratili, pa je tako Bitunjac u 28. minuti sa 30-tak metara uputio udarac prema golu domaćina, a lopta je okrznula obrambenog igrača i lobovala nepotrebno istrčalog Kragića. Također, pet minuta kasnije, gosti su iz jedne dobro izvedene kontra akcije uspjeli izjednačiti rezultat, a realizator je bio Vukušić kojem je odlično asistirao Andrić.

U nastavku utakmice Zmaj je preuzeo terensku inicijativu i goste doslovno pritisnuo u njihovu polovicu terena, te stvorio nekoliko vrlo povoljnih prigoda. Tako su se Šešlija u 59., Ivanišević u 71. i Čović u 73. minuti mogli upisati u strijelce, ali su bili neprecizni.

Uloženi trud Zmajevih igrača isplatio se tek u 74. minuti kada je obrambeni igrač gostiju u svom kaznenom prostoru napravio prekršaj nad Nobilom, za što je sudac opravdano dosudio kazneni udarac. Uspješan realizator i ovoga puta bio je Šešlija koji je preciznim prizemnim udarcem loptu poslao u lijevu, a vratara Labrovića u desnu stranu.

18. kolo 3.HNL-jug

BŠK Zmaj  – Junak 3:2 (2:2)

Blato – Igralište Zlinje. Gledatelja 330. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad) .

Strijelci: 1:0 Vrkić (11), 2:0 Vrkić (25), 2:1 Bitunjac (28), 2:2 Vukušić (33), 3:2 Šešlija (75/11 m).

BŠK ZMAJ): Kragić, Fadić), Škoro , Vrkić , Sardelić (od 55. Nobilo ), Ivanišević (od 80. Jelavić ), Didović , Šešlija , Velemirović (od 61.Čović), Matković , Šeparović.

Trener: Grgica Kovač

JUNAK:Labrović ,  Bitunjac (od 77. Šentija ), Katuša (od 87. Romac ), Andrić , Križanac , Ćorić, Poljak , Vukušić (od 83. Vuleta ), Vardić , Botica , Puljić

Trener: Vik Lalić

Tekst :   DINKO OREB