Protiv drugog aspiranta za Drugu ligu osvojili i drugi bod…BŠK Zmaj – Šibenik 0:0

Kategorija: Nogomet Kreirano: 25 Listopad 2014 Objavljeno: 25 Listopad 2014

BLATO - Lider je zaustavljen u Blatu,  doduše nije poražen, no nije ni nastavio sjajan niz od šest uzastopnih pobjeda.  Koliku je važnosti ozbiljnost nekadašnji prvoligaš pridao gostovanju na Korčuli dokazuje i to da je 'mobilizirao' sve svoje resurse pa i one financijske,  stigavši dan prije,  odmarao  i noćio u Veloj  Luci  čekavši  utakmicu. S druge strane  BŠK Zmaj je u dva zadnja domaćinstva igrao  upravo protiv dvije vodeće momčadi i dva najveća aspiranta za prvaka i 2. HNL-u. Domaći bez kažnjenog Luke Čaglja , gosti bez prvog strijelca lige Igora Prijića.

Na početku utakmice igralo se izjednačeno uz laganu terensku inicijativu gostiju. U 15. minuti  prvo  veće uzbuđenje, nakon odbijanca Zmajeve obrane Domagoj Perica trese mrežu Miline, no  gol je  poništen zbog zaleđa jednog od igrača Šibenika.

A onda u 20. velika prilika  domaćina, nakon duge lopte Jerka Šeparovića , najprije Marko Vrkić, pa Božo Balić nisu u velikoj gužvi  ugurali loptu u mrežu . Uzvratili su Šibenčani prilikom u   26.minuti, no bila je to i prilika Antoni Milini da se istakne  efektnom obranom nakon što je  skinuo jako nezgodnu loptu iz donjeg lijevog kuta  Stipe Maretića.

Momčad iz Krešimirova grada   potom preuzima  terensku  inicijativu ,  U  29. u prilici je  Vlatko  Blažević,  puca   glavom ali nedovoljno precizno. Zmajevi su se u tom dijelu vidno povukli , vrebaju priliku za kontra udar,  no sve je više događanja u prostoru ispred vratiju  Antoni Miline . No i u takvom odnosu snaga 'crveni' su dočekali u 38.  dobru priliku koju je na žalost njihovih navijača propustio Antonio  Mušić,  da bi onda  u istoj minuti nakon kornera pucao Balić, a  šibenski blok opet je bio na mjestu.

U 43 . nakon velike greške gostujuće obrane potpuno se sam prema vratima Slavice sjurio  Ivan Crnac no vratar  Šibenčana ulazi mu šut i spašava , odbijena lopta dolazi opet do Mušića koji iz daljine prebacuje praznu mrežu. Slijedio je odmor u kojem je  dojam  bio , da su Blaćani u prvom poluvremenu unatoč  opravdanom respektu prema kvalitetnim gostima,koji se osjetio i  na travnjaku,  po prilikama mogli i više od neriješenog. .

Drugo je poluvrijema krenulo ulaskom dugo odsutnog  Nemanje Šešlije,  ali i odmah lijepim i  nedovoljno snažnim  šutom Antonia Mušića koje je sa lakoćom skinuo Slavica.  Igra se primirila, iako su Zmajevi igrali povučenije , prepustili inicijativu gostima 'ispod oka' čekali priliku iz  kontre koju su dočekali u 60. minuti .. Jako  dvojbena situacija,   Šešlija je centrirao netko je od obrane Šibenčana igrao je nema dvojbe rukom, a  sudac Mario Soldić iz Hrvaca  izvukao je  slobodni udarac izvan kaznenog prostora. Veliko je pitanje je li to bilo unutra i je su li domaćini s pravom protestirali…  Bilo je naravno po Soldićevoj prosudbi , izveden je slobodnjak sa linije kaznenog prostora iz kojeg je Jerko Šeparović pogodio šibenski živi zid . Slijedilo je razdoblje kada su Blaćani  u još nekoliko navrata opasno zaprijetili vratima lidera prvenstva .

U 76. minuti vidjeli smo i jedinu priliku Šibenčana u drugom dijelu, preko  Davida Puclina  kojem na sreću domaćih na metar dva od lijeve grede vrata Miline lopta bježi u gol-aut.

Do kraja još po nekoliko opasnijih napada na obje strane , bez prave prigode , mreže se nisu tresle … Pretjerano nezadovoljni zasigurno nisu ni jedni ni drugi, lider je na Korčuli osvojio bod taman kao i prije dva tjedna njegov najveći suparnik Mosor. A  zmajevcima je današnja utakmica zapravo i prvi bod osvojen  dosadašnja tri sraza sa bivšim prvoligašima. Naravno uz plus činjenicom  da za razliku od mnogih u ovoj ligi u dvije domaće utakmice sa dvije najbolje momčadi lige nisu poraženi…

BŠK Zmaj  0

Šibenik      0

BLATO – Igralište Zlinje .Gledatelja 450. Sudac: Mario Soldić (Hrvce). Pomoćnici Katuša i Šimunac.

BŠK Zmaj: Milina, Crnac, Vrkić, Špaleta, Balić (od 81.Roso), Didović,  P.Sardelić,  Mušić,  Lončarić, H.Žuvela  (od 46. Šešlija, od 90. F.Žuvela) , J.Šeparović

Trener: Zdenko Adamović

ŠIBENIK: Slavica, Šare,  Bulat, Kartelo,  Perica, Puclin, Blažević (od 58.Zelić), Španja, Maretić, Duvnjak, Tokić

Trener: Damir Petravić

Rezultati 12.kola:

Zmaj (M) – Zagora 2:0,  Neretva – GOŠK 1:0,  Junak – Val 3:1,  BŠK Zmaj – Šibenik 0:0,  Omiš – Mosor 1:2,   Solin – Hrvace 2:0, Neretvanac – Jadran LP 2:1 ,   Kamen – Croatia 0:4,  Hajduk II. – Primorac 1929. 3:1

Duel Hrvoja Žuvele sa gostujućim Domagojem Pericom                                            Foto: N.Kosović