Zmajevi u tri minuta podijelili plijen…BŠK Zmaj – HNK Zmaj 1:1

Kategorija: Nogomet Kreirano: 23 Kolovoz 2014 Objavljeno: 23 Kolovoz 2014

BLATO - Počelo je munjevito, tek što se krenulo sa centra sjajan udarac sa ruba šesnaesterca Nemanje Šešlije, no  Ivan Brkulj skida loptu iz desnih rašlji  i šalje je u  korner. U 11.  Prižmić je sam spred gostujućeg vratara , no njegov udarac opet brani Brkulj.

U 17.  zaprijetili su gosti nakon kornera sa desne strane Matešanaglavom je pucao Božić, no netko iz obrane crvenih skinuo je loptu sa gol crte. . .U 26. nova velika prigoda domaćih. Opet je iznimno aktivni  Šešlija izveo slobodan udarac,  u mrtvoj  je prilici Luka Čagalj ali sa pet metara posve sam puca preko grede vrata Makarana. Minuta  je  30. i još jedan uzdah u gledalištu…Nakon teške greške u obrani gostujućeg  JerkovićaIvan Crnac  'oči u oči'  sa  Brkuljom koji mu skida čisti zicer.  Pravda je ipak  zadovoljena minut kasnije , nakon kornera Dino Špaleta na rubu kaznenog prostora šalje neobranjivi projektil u lijevi gornji kut ...U debiju za BŠK Zmaj Dinov prvenac za crvene - 1:0 .

Blaćani se pošteno nisu ni poradovali, a već je bilo 1:1. . Opet korner sa desne strane ,opet  Matešan ubacuje visoku loptu, opet su 'crveni' statični ,  Goić ostaje na liniji, a  daleko najviši u skoku je ionako visoki  Ivan Jezidžić i glavom  trese mrežu za izjednačenje Makarana.

Do poluvremena još jedan Špaletin udarac sličan onom kod vodstva Blaćana , ali malo iznad vratiju , te potom opravdano poništen gol Ivana Crnca .

Prvo poluvrijeme što se Blaćana tiče rekli bi 'veliki promet mala zarada' – dobra igra, puno njihovih prilika no samo za - neriješeno….

Drugo poluvrijeme puno manje sadržajnije.  'Bškovci'  su istina imali terensku inicijativu ali puno manje pravih prilika nego u prvom dijelu. Prva prigoda u 56. nakon solo prodora Vrkića , no gostujući vratar je brži ispred dvojice domaćih napadača. U prigodi da dovede svoje  u vodstvo imao je u 70. Ante Prižmić kada iz blizine nije uspio  ugurati loptu u mrežu. Gosti su svoju jedinu kakvu-takvu  prigodu da dođu do  gola u drugom dijelu imali u 75. preko Zebića.

U samoj završnici promašio je još jednom Luka Čagalj  i potom Petar Sardelića …Na kraju podjela bodova u utakmici u kojoj je BŠK Zmaj  prema prigodama posebice u prvom dijelu zaslužio pobjedu…No broje se golovi a ne prigode…

BŠK Zmaj   1

Zmaj (M)   1

Strijelci: 1:0 Špaleta (33)  , 1:1 Jezidžić (36)

BLATO – Igralište Zlinje . Gledatelja 450. Sudac Damir Silić  (Dicmo) . Pomoćnici. N.Gulin i A. Gulin (oab Šibenik) .

BŠK ZMAJ: Goić , D.Sardelić (od 74. H.Žuvela), Crnac (od 65. P.Sardelić), Čagalj, Vrkić (od 87.I.Žuvela), Špaleta, Prižmić, Didović, Šešlija, Lončarić, Šeparović

Trener: Igor Gudelj,

ZMAJ (M) Brkulj, Brnić (od 73. Smilović), Jezidžić, Božić, Gojak (od 60.Kožul) , Rašić, Zebić, Matešan, Jerković,  (od 83. Šalinović), Sokol

Trener: Srđan Mladinić