3.HNL-jug 29.kolo: BŠK Zmaj 'othrvao' pobjedu protiv Hrvaca...1:0

Kategorija: Nogomet Kreirano: 29 Travanj 2014 Objavljeno: 29 Travanj 2014

BLATO – Još jedna u nizu domaćih pobjeda nogometaša BŠK Zmaj, u jednoj teškoj utakmici u kojoj su gostujući napadači propustili 4-5 sjajnih prigoda i na kraju ostali bez i jednog boda…

Prvih dvadesetak minuta igralo se obostrano dopadljivo i borbeno ali bez prave prilike za gol. Nešto više uzbuđenja donijela su tek dva u nizu kornera Mladena Bajamića iz kojih su domaći mogli i do vodstva. Prva prava prigoda utakmice viđena je tek u 28.minuti, kada je nakon dodavanja gostujućeg Ćurkovića, Dino Božinović glavom  pucao pravo u ruke  vratara Antoni Miline.

Uzvratio je Mladen Bajamić lijepim slobodnjakom sa 25 metara koji je otišao malo iznad lijevih rašlji vratara Božidara Kulića. U 37. najveća prigoda Hrvaca. Jakov Marunica je sa desne strane gostujućeg napada centrirao na suprotnu stativu domaćih, gdje je Ante Stipić sa metar-dva potpuno sam pucao pored iste.

U nastavku tek što se krenulo sa centra još jedna više nego velika prigoda Hrvaca... Nakon greške domaće obrane u prilici je bio opet Ante Stipić, a Antoni Milina padom u noge i blokom spasio siguran gol.

Potom u 53. Bajamić najprije iz slobodnog udarca  iz ruba središnjeg kruga sjajno puca, Kulić krajnjim naporom odbija u korner iz kojeg nekoliko igrača BŠK Zmaj propuštaju ugurati loptu u mrežu. U 60. još jedna velika prilika za goste otišla je u nepovrat. Po domaću obranu danas jako neugodni Frane Grbeša je dubinskom loptom uposlio Božinovića koji je sam ispred Miline ali ovaj se još jednom iskazuje sjajnom intervencijom .

Desetak minuta kasnije Frane Grbeša je opet lijepo uposlio Božinovića koji izkosa puca na vrata domaćih, a Antoni Milina opet izbacuje loptu u korner i priskrbljuje sebi titulu igrača utakmice.

U 70. na dodavanje kapetana Prižmića u prilici je Elvis Hozić ali njegov udarac glavom odlazi preko gostujućih vrata, jednako kao i Kalebov udarac na dodavanje Bajamaića dva minuta kasnije.

U 85. minuti utakmica je odlučena. Šime Pedišić  je u jednom kontra napadu srušen u kaznenom prostoru gostiju, a sudac Zdrilić bez dvoumljenja pokazao na bijelu točku iz koje Nedjeljko Kaleb postiže pobjedonosni gol domaćima.

Do kraja smo gledali neuspješna nastajanja gostiju da izjednače i nekoliko jednako takvih i samo obećavajućih kontra napada domaćih.

Nažalost nakon završetka utakmice gostujući trener Dragutin Čelić zamalo je izazvao i teži incident u pokušaju da se obračuna sa glavnim sucem Ivanom Zdrilićem.  Na sreću ubrzo se sve smirilo nakon čega su gledatelji četvrti put za redom ovog proljeća sa svojim 'zmajevima' proslavili pobjedu na Zlinjama. A pet  kola prije kraja prvenstva ona im je donijela još  veću sigurnost za boravak i slijedeće sezone među trećeligašima juga Hrvatske.

HNL-jug    29.kolo

BŠK ZMAJ              1  (0)

HRVACE                  0  (0)

BLATO - Igralište Zlinje. Gledatelje 350. Sudac: Ivan Zdrilić (Poličnik). Pomoćnici: Katuša (Raštane) i Žilić (Škabrnja)

Strijelac: 1:0 Kaleb (85 - 11 m)

BŠK Zmaj: Milina, D.Sardelić6 (od. 71.Gavranić-), Crnac  , Prižmić , Didović , Zelenika  (od 82.Roso-), Hozić, J.Šeparović , Pedišić , Bajamić , Kaleb

Trener: Igor Gudelj

HRVACE: Kulić , Zorica , Ajduković  (od 87.Bešlić ), Bagarić , Čelić , Ćurković , Stipić  (od 83.Velemirović ), Stipanović , Grbeša , Marunica , Božinović  (od 87.Alebić -)

Trener: Dragutin Čelić