Lastovski 'omladinci' i kominski 'gusari' remizirali na Luži... 2:2

Kategorija: Nogomet Kreirano: 27 Travanj 2014 Objavljeno: 28 Travanj 2014
Napisao/la Stjepan Jurica

LASTOVO - Kominske 'gusare' nije omelo ni jugo u njihovom dolasku na Lastovu, gdje su skupa sa domaćinima pokazali solidnu igru,neizvjesnu do samog kraja ,u jednoj zanimljivoj utakmici. Ali krenimo redom.Gosti puno bolje otvaraju utakmicu  i već u 3,minuti Jerković ima šansu ali puca visoko preko gola.Malo kasnije,u 5.minuti Čotić također ima priliku,nakon kiksa Simića ali ne pogađa.I kako to obično bude, '' nedaš-primiš'' se upravo i dogodilo.

Uvijek borbeni i danas raspoloženi Žarković koristi lošu reakciju gostujućeg vratara,i vješto zabija za 1:0.U istoj minuti bilježimo jak udarac izvana Barbića kojeg vratar Ivanković izbacuje u korner,te nakon kornera udarac istog igrača glavom iz odlične pozicije,ali visoko preko gola. Domaćini su u tim trenutcima bili bolja momčad,ali gosti prijete preko Jelčića,čiji udarac u posljednjem trenutku blokira Pavličević.

U drugo poluvrijeme gosti ponovo ulaze bolje i redaju nekoliko prilika za pogotke. Simon u 48.minuti puca preko gola,kao i Jelčić u 52.minuti.Bošković u 61.minuti
izlazi sam malo iskosa na domaćeg vratara koji bravurozno brani njegov udarac. U jeku nadmoćnosti gostiju nakon greške gostujućeg vratara, Žarković glavom
 pogađa sami gornji kut i u 65.minuti povećava vodstvo domaćih na 2:0. Gosti tada šalju S.Vlahovića u sami vrh napada i to im je donijelo zasluženi bod. Najprije u 69.minuti udarcem glavom smanjuje na 1:2,da bi u 82.nakon loše intervencije domaćeg vratara izjednačio rezultat na 2:2,što se je pokazalo i konačnim rezultatom utakmice,iako su gosti u 88.minuti imali prigodu ali je Bošković tukao preko gola. Sve u svemu,jedno ugodno popodne na 'Luži',u jednoj korektnoj i sportskoj borbi. Na kraju moramo spomenuti nautičare iz Jedriličarskog kluba Čakla Maribor,koji borave na Lastovu i koji su svojim navijanjem,naravno za Omladinca, podizali atmosferu u gledalištu.

LASTOVO-Igralište Luža.Gledatelja 80.Omladinac:Gusar 2:2 (1:0)Suci: Mersad Zukić

iz Korčule,sa pomoćnicima Zoranom Maškovićem i Josipom Gudeljem,oba iz Blata.
Strijelci:za domaće Žarković u 33.i 65.minuti,za goste S.Vlahović u 69.i 82.minuti.
OMLADINAC:M.Rešić,Parlov,Simić,L.Katić,Vranjić,Šarić,Žarković,M.Crnić,Povijač,