ZLATNIM BODOM DO ZLATA Dinku Šegedinu zlato na Croatia Openu ! Hrvoju Pažinu srebro, Gabrijelu Ikanoviću bronca!

Kategorija: Taekwondo Kreirano: 13 Studeni 2018 Objavljeno: 13 Studeni 2018

ZAGREB – Dinko Šegedin osvojio je zlatnu medalju na ovogodišnjem 24. Croatia Openu, G1 turniru koji je proteklog vikenda održan u Zagrebu! Najbolji korčulanski sportaš i hrvatski taekwondo reprezentativac u finalu kategorije  -87 bio je bolji od  2.nositelja Rusa Rafaela Kamalova 'zlatnim bodom'.

Prethodno je pobijedio  drugog ruskog predstavnika Dmitria Ionova uvjerljivim rezultatom 20:11. Polufinalnu borbu pak predao mu ju slovenski reprezentativac i 1.nositelj u toj kategoriji Ivan Konrad Trajković.

Ovo je drugo  Dinkovo zlato sa G1 turnira u 2018.g.. Podsjetimo se da se krajem svibnja zlatom okitio i na Austria Openu održanom u Insbrucku.

Jako uspješna bila su i dva kadeta ' Fortece'HrvojPažin u kategoriji -57 kg osvojio je srebro uz tri pobjede do finala.  Gabrijelu Ikanoviću je pak u kategoriji -61 kg pripala brončana medalja. Za Hrvoja i Gabrijela ovo su prve medalje uopće sa nekog G1 turnira!

Od ostalih članova korčulanske 'Fortece' na ovogodišnjem Croatia Openu  nastupili su još seniorka Irena Šegedin u kategoriji - 49 i junior Karlo Šegedin -63 i oboje su poraženi u 1.kolu.

Hrvatski  predstavnici u seniorskoj konkurenciji osvojili su ukupno 14 medalja. Pored našeg Dinka, zlatom su se okitili Vedran Golec (Osvit – Zagreb ,iznad 57 kg), Lucija Abramović (Slavonski Brod ,do 46 kg) i Nikita Glasnović (Marjan Split , do 57 kg)

'Croatia Open 2018'u zagrebačkom Domu sportova okupio je inače oko 700  natjecatelja iz 135  klubova iz cijelog svijeta.