Franka Anić osvojila Spanish Open ! Dinku Šegedinu 5.mjesto na Ukraina Open

Kategorija: Taekwondo Kreirano: 13 Travanj 2015 Objavljeno: 13 Travanj 2015

Dvoje najboljih korčulanskih taekwondo boraca proteklog su tjedna sudjelovali na dva kraja Europe na dva velika turnira G1 kategorije .

Franka  Anić bila je  u rosteru slovenske taekwando reprezentacije  u španjolskoj Pontevedri na  Spanish  Openu ,a Dinko je  putovao u ratom 'nemirnu' Ukrajinu, u Khakhov i tamošnji najjači turnir Ukraina Open…

Franka je napravila zaista sjajan  rezultat osvojivši ovogodišnji Spanish Open.  U kategoriji do 67.kg u  finalnoj je borbi bila je bolja od Egipćanke  Seham Elsawalhy . Bilo je na kraju borbe 3:3 , a naša je Franka pobijedila 'zlatnim bodom'. Čestitamo!

Prethodno je  u 1.kolu Franka je pobijedila  Španjolku  Ceciliu Castro Burgo (6:5) ,  zatim Rut Marie iz Obale Bjelokosti (8:6), te u polufinalu  drugu Španjolsku Liu Marie Deveso rezultatom 4:0. Pobjedom u Španjolskoj Franka je osvojila novih 10 bodova za svjetske rang liste .

Dinko Šegedin je u Harkhovu u kategoriji do 80 kg poražen u borbi za broncu. Bolji od njega bio je  rezultatom 10:7 Iranac  Milad Beigi Harchegani  koji nastupa za Azerbajđan . Dinko je osvojio  5.mjesto što mu je donijelo novih 2.16  bodova u poretku  na svjetskim rang listama.