16.OLIMPIJSKI FESTIVAL DJEČJIH VRTIĆA Tko je sve osvojio medalje za Dječje vrtiće iz Korčule, Vele Luke i Orebića ?

Kategorija: Dječji vrtići Kreirano: 24 Svibanj 2017 Objavljeno: 24 Svibanj 2017

OPUZEN  - Na 16. Olimpijskom festivalu Dječjih vrtića Dubrovačko-neretvanske županije  koji je jučer u utorak održan u Opuzenu sa svojim malim mali sportaši nastupila su i tri dječja vrtića sa ovog našeg područja – Dječji vrtić Korčula , Dječji vrtić 'Radost' Vela Luka i Dječji vrtić 'Orebić.  Na Igralištu 'Podvornica'  natjecalo se u malom nogometu u bacanju loptice, skoku u dalj,e trčanju na 50 metara i u štafeti 4 puta 25 metara. Održana je i tradicionalna utrka teta

Djeca  Dječjeg vrtića 'Korčula' osvojili su dvije zlatne medalje , dvije srebrne i tri brončane medalje. Za male korčulanske sportaše ove je godine najuspješniji sport bila atletika u kojem su osvojila oba svoja zlata.  U utrci teta imaju srebro.

Natjecatelji Dječjeg vrtića 'Radost' Vela Luka pak donijeli su kući tri  medalje i to sve tri zlatne -  u disciplini  trčanju na 50 metara , te u ženskoj štafeti. Uz to su zlatne i u utrci teta.

Dječji vrtić Orebićove se godine na svoj Pelješac vratio sa jednim srebrom i to u štafeti 4 x 25 metara. Ponose se i svojim 4.mjestom u nogometu.

U ukupnom poretku među natjecateljima 12 dječjih vrtića naše županije, Dječji vrtić Korčula osvojio je ukupno 3.mjesto, iza pobjednika Dječjeg vrtića Metković i drugoplasiranog Dječjeg vrtića Ploče.

Ove godine na Olimpijskom festivalu dječjih vrtića naše županije nije sudjelovao Dječji vrtić ' Blato', koji bi će kako saznajemo slijedeće godine  biti domaćin 17. po redu natjecanja najmlađih sportaša naše županije.

Organizator natjecanja bila je Zajednica športa Dubrovačko-neretvanske županije.

Osvajači medalja sa našeg područja su:

Dječji vrtić Korčula

ZlatoLucian Ilišković skok u dalj

Bronca - Toni Kraljević,  trčanje na 50 m,
Srebro   - Iva Šegedin ,  skok u dalj, -
Bronca - Marica Krajančić ,  bacanje loptice
Bronca - štafeta 4x25m, dječaci  Arijan Pavić, Leo Pergega, Mateo Kočina, Mateo Kočina, Ante Sardelić