
SPLIT - Danas dvije pobjede za prvo mjesto u skupini i sutrašnje finale sa prvakom Hrvatske u ovoj kategoriji Medveščakom.
Moglo bi se reći očekivano i zasluženo za obje ekipe. Iako smo već naglasili nedostatak standardnih 5 igrača u današnjim utakmicama to se manje osjetilo, posložili smo redove i puno bolje odigrali u oba smjera.
Ujutro protiv OVK POŠK-a pobjeda od 18:3. Dosta smo kvalitetnija ekipa što se na kraju vidi iz rezultata, malo smo lošije, uspavano reklo bi se, ušli u utakmicu, ali u trećoj se odvajamo na nedostižnu prednost, a u četvrtoj ta se razlika i poduplala.
Popodne protiv Zadra očekivano teška, neizvjesna i zahtjevna utakmica, za obe ekipe odlučujuća za borbu za prvo mjesto u skupini i finale. Krenuli smo za zaostatkom od 3:0 uz nekoliko grešaka u obrani, nerealizirani peterac i par propuštenih prilika, protivnik je u toj četvrtini bio bolji. Ali u trećoj se vračamo ponajprije izvrsnom, kapetanskom igrom Mislava Čale koji uz par izvrsnih individualni poteza vraća rezultatsku neizvjesnost. Na golu spomenimo i skinuti zicer mladog Josipa Skokandića u tom periodu. U drugom poluvremenu prava borba, ‘bojno polje’, mi u par kontri preuzimamo vodstvo i konce utakmice. Pred kraj utakmice odlazimo na dva pa i tri razlike te donekle mirno privodimo utakmicu kraju. Koga istaknuti?
Pa ovaj puta svih, Čale odličan u oba smjera pogotovo u napadu, Brčić i Bissako u obrani i odličnim dugim loptama proigravali uvijek opasnog Farca, na golu izvrstan Barčot, a ovi najmlađi na visini zadatka bez greške!
POŠK - KPK 3:18 (0:2, 2:3, 0:4, 1:9)
Barčot, Skokandić 1, Gugić, Ćenan, Brkić 1, Oreb, Farac 3, Botica 1, Bissako 3, Brčić 3, Čale 5, Favro, Šeparović, Prskalo.
Treneri: Lovor Lozica i Marinko Bojić
KPK - Zadar 9:7 (0:3, 4:2, 2:1, 3:1)
Barčot, Skokandić, Gugić, Ćenan, Brkić, Oreb, Farac 2, Botica, Bissako 1, Brčić 1, Čale 5, Favro, Šeparović, Prskalo.
Treneri: Lovor Lozica i Marinko Bojić
Tekst. Lovor Lozica




