PETAK IM DONIO BORBU ZA PETO MJESTO Ništa od medalje... Dva poraza kapekaških mlađih juniora

Kategorija: Vaterpolo Kreirano: 14 Lipanj 2019 Objavljeno: 14 Lipanj 2019

KORČULA – Loš je bio današnji kapekaški petak na Gojkovom bazenu... Dva poraza u Skupini nakon koji su zauzeli 4.mjesto ,a to znači da od medalje neće biti ništa i da će preostala dva natjecateljska dana Završnice Kupa Hrvatske provesti u borbi od 5. do 8.mjesto.

Sinoćnje 'mučenje' protiv Jadrana nastavljeno  je i danas prijepodnevnoj  protiv drugog splitskog suparnika -  Mornar Brodospasa. Do poluvremena minimalno vodstvo i jednih drugih , na poluvremenu neriješenih 4:4 , da  bi se 3.četvrtini i jedni i drugi 'natjecali' tko će više promašivati i griješiti pa je ista okončana bez golova.  U zadnjih osam  minuta iz te 'letargije' momci trenera Marija Oreba uspjeli su se izvući, Kapekaši – ne !  'Mornarevci'  su zadnji dionicu riješili u svoju korist 4:1 za pobjedu 8:5. Strijelci za KPK bili su Marijan Duhović 2, Petar Tedeschi 2 i Marin Čumbelić 1. Kod  'mornarevaca' mrežu Andrije Botice (10 obrana) tresli su Roko Gudurić 4 , Toma Ivišić 2, te po jedan Marin Mijić i Duje Budiša.  Splitski vratar imao je 4 obrane. No 'bode oči' iznimno  loš kapekaški  šut od 18.5 posto - 5/27 i realizaciju igrača više -  0/7 !

Navečer je mlađe juniore KPK čekao i najjači protivnik u skupini  Primorje EB. Kako je u prethodnoj utakmici Jadran pobijedio Mornara za kapekaše je utakmica protiv Primorja ' parala gaće'. Pobjeda im je donosila prvo mjesto u skupini, remi  drugo,a poraz ih je bacao na zadnje četvrto mjesto. Nažalost dogodilo im se ovo zadnje…

Doduše bolja igra 'kapekaša' igra nego protiv Mornara ali samo do poluvremena na koje se otišlo u 'egalu' -  3:3. I što se kapekaških golova tiče to je nažalost  bilo sve jer do kraja nisu više tresli mrežu protivnika. Zapravo svoj su zadnji gol postigli sredinom 2.četrvrtine...Opet iznimno loš šut 3/28 -10.7 posto ! S druge strane mladi riječki 'bankari' trenera Davida Burburana postigli su ih  do kraja pet i slavili rezultatom 8:3  potvrdivši time prvo mjesto u skupini.

Golove za KPK dali su Mozara, Čale i TedeschiBotica 9 obrana. Kod Riječana Čubranić 3, Vuković 2, Trošelj, Grbac i Burburan po jedan, vratar Lulić 10 obrana.

KPK će tako sutra u subotu poslijepodne u 16.40 igrati prvu utakmicu u borbu za poredak od 5. do 8.mjesta mjesto protiv poraženog iz četvrtfinalne utakmice između Jadran Split – Zadar 1952.  U drugom četvrtfinalu igraju HAVK Mladost i Mornar BS , dok  pobjednici dviju skupina Primorje EB i Jug CO  izravno idu u polufinale koje je na rasporedu navečer.

Rezultati:

2.kolo: HAVK Mladost – Zadar 13:6, Galeb NR – Jug CO 5:15, Primorje EB – Jadran St 11:8, Mornar BS – KPK 8:5

3.kolo: Jug CO – HAVK Mladost 13:7, Zadar 1952 –Galeb MR  22:2, Jadran St –Mornar BS 9:7, KPK – Primorje EB 3:8

Naslovnica: Detalj sa utakmice KPK - Primorje EB

Snimio: N.Kosović