DOMAĆINU IV BIO KAO DIV U Rijeci poraz KPK od Jadrana iz Kostrene 12:14

Kategorija: Vaterpolo Kreirano: 13 Travanj 2019 Objavljeno: 13 Travanj 2019

RIJEKA –  Usprkos solidnoj igri KPK je pod balonom  riječke 'Kantride  danas poražen od Jadrana iz Kostrene rezultatom 14:12.

Na poluvremenu momci trenera Emila Nikolića imali su vodstvo 8:6,  no onda se početkom nastavka dogodio i ključni trenutak utakmice.  Kod rezultat 9:9 do tada ponajboljem njihovom igraču Tinu Farbrisu  dosuđen je brutality .  Značilo je to njemu automatsko isključenje bez prava zamjenepeterac domaćinu za vodstvo 10:9,.  Za kapekaše pak četiri minuta kazne sa  igračem manje. Rezultiralo je to da su tu po njih  kobnu  3.četvrtinu uvjerljivo  izgubili  (1:5 ) i ot toga se do kraja nisu uspjeli oporaviti. Doduše nakon 13:10 za Kostrenjane stigli su na 13:12,  imali  napad za izjednačenje,  nisu uspjeli da bi domaći vaterpolisti  iz kontranapada postigli gol za konačnih 14:12.

Strijelac tog zadnjeg  gola za domaćina bio je Iv Marića koji je cijelu utakmicu kapekašima radio  puno problema i koji je na kraju  bio  i najefikasniji igrač utakmice postigavši 6 golova.

U redovima KPK prvi strijellci bili su Tin Fabris i  Luka Stahor sa po 3 postignuta gola.

Bila je to utakmica u okviru 12.kola 1 B lige . Do kraja natjecanja  kapekaše još čeka još jedna utakmica.  Za  dva tjedna  na Gojkovom bazenu igraju protiv prvaka dubrovačkog Bellevue Croduxa, dok su u zadnjem1 4.kolu slobodni.