DRUGOPLASIRANI OD KAPEKAŠA DEKLASIRANI Visoka pobjeda KPK protiv Opatije 14:5

Kategorija: Vaterpolo Kreirano: 23 Ožujak 2019 Objavljeno: 23 Ožujak 2019

KORČULA -   Očekivao se teški boj kapekaša protiv drugoplasirane Opatije…A ono na kraju ispala je  jedna od lakših pobjeda koje pamtimo u  prvoligaškoj povijesti korčulanskog kluba.

Počelo je 'za pet'... Usprkos tome što je odmah na startu promašen peterac, ali na kraju prve dionice semafor je pokazivao  i u tenisu ne baš čestih - 6:0! Sjajan ulazak KPK-a  u utakmicu , sa puno plivanja, dobrih dodavanja, šuteva i dobre obrane za rezultat kojeg protivnik više nije mogao ni najmanje  ugroziti...U  preostale tri četvrtine 'kapekaši' su ipak spustili 'u brzinu niže', ali i to im je bilo dovoljno da i preostale tri četvrtine rezultatski  riješe  u svoju korist.

Mladi 'gospar' Marko Žuvela  postigao je 3 golaLeo Cukrov , Marin Šegedin i Beris Peručić po dva, Ante i Frano Radovanović, te Antonio Gavranić , Petar Tedeschi i Luka Stahor postigli su po jedan.  Prvi dio  utakmice branio je Davor  Skokandić  7 obrana,  drugi dio na kapekaškim vratima bio je  Andrija Botica i upisao 6 obrana. Još su igrali Vinko Radovanović, Frano Filippi i  Franko Fabris.

Strijelci za Opatijce bili su pak Noa Burburan 2, Stefan Vucelić, Mateo Saftić i Luka Saftić po jedan.

Nakon 9.kola  i sedam odigranih utakmica KPK ima osvojenih 13 bodova. Izgubi li večeras sisačka 'Siscia' u Gružu od vodećeg 'Bellevue', momci trenera Emila Nikolića i pomoćnika Marjana Kosovića skočit će  na 3.mjesto...

U slijedećem kolu koje se igra 30.ožujka KPK baš gostuje kodSiscie.

1.B vaterpolo liga 9.kolo  KPK – Opatija 14:5 (6:0,3:2,4:3,1:0)

Naslovnica : sa utakmikce KPK - Opatuja   Snimio  N.Kosović