NA GODINE ULTIMU POBJEDA 'NADE' TIMU U finalu pripetavanjem petercima bolji od 'Mira' ! Treća 'Radost, četvrta 'Ljubav'

Kategorija: Vaterpolo Kreirano: 29 Prosinac 2018 Objavljeno: 29 Prosinac 2018

KORČULA -  Zadnji veći sportski događaj na našem području zadnjih je godina 'Božićni vaterpolo turnir' na Gojkovom bazenu. Već smo pisali u najavi, ove su godine četiri momčadi nadjenuli svoja imena po četiri adventske svijeće 'Nada', 'Mir', 'Radost' i 'Ljubav' .

Nakon što su  u petak navečer odigrane dvije  polufinalne utakmice , u kojim je u jednoj 'mirnoj' utakmici bez puno dileme 'Mir' pobijedio  'Ljubav',  a u drugoj se ,  do zadnjih trenutaka neizvjesnoj utakmici 'Nada'  radovala protiv 'Radosti ', večeras su se igrale završne utakmice.

Najprije, uvertira Finalu , utakmica za 3.mjesto nakon koje je  'Ljubav' opet bila 'nesretna' ia 'Radosti'  radosna pobijedivši rezultatom  11:8.

Finale  pak  'dostojno' Finala… Oko  250 gledatelja vidjelo je solidan vaterpolo, u uzbudljivu i neizvjesnu utakmicu, čiju su dramaturgiju na kraju, nakon neodlučenog ishoda u 'regularnom dijelu' , začinilo dodatno izvođenje peteraca.

'Mir' je na poluvremenu imao vodstvo 6:3 ( imao i  5:1 i 6:2..), činilo se da će 'mirno' privesti utakmicu kraju i uzeti pobjednički pehar, da za 'Nadu' i 'nema baš puno nade'…

No u trećoj četvrtini uslijedio je preokret… U stilu one kako  'nada nikada ne umire', vaterpolisti 'Nade' serijom golova  izjednačili, čak imali i vodstvo  . 'Radost' se ipak na kraju radovala neriješenom pošto su minut i pol prije kraja  izjednačili na 11:11 i odveli utakmicu  'rulet' peteraca.

A u toj 'lutriji' nadmudrivanja sa pet udaljenosti od metara 'Nada' je bila bolja Branimir Baždarić   (Mir) brani jedan peterac , a Ivan Sansović (Nada)  dva peterca i 'Nadi' donosi pobjednički pehar…

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Toni Mozara (Nada) , koji je ujedno i najbolji strijelac (8 golova), dok je  najbolji vratar Branimir Baždarić (Mir)

Rezultati /strijelci:

Petak 28.prosinca

Polufinale: Mir – Ljubav  10:6 ( 3:2,2:1,1:2,4:1)

Tomislav Denoble 3,  Filip Rakočević 3, Beris Peručić 2, Marin Šegedin 1, Dario Skokandić 1

// Franko Fabris 2, Marin Čumbelić 2, Marjan Kosović 1, Vinko Fabris 1

Radost – Nada 10:11 (0:2,3:4,5:2,2:3)

Vinko Radovanović 2, Ante Radovanović 2, Domagoj Čale 2, Marijan Duhović 2, Rando Cebalo 1, Petar Dragojević 1

// Toni Mozara 2, Petar Tedeschi 2, Goran Stamatović 2, Luka Skokandić 2, Marino Sardelić 1, Mojmir Tomić 1, Lovor Lozica 1

Subota, 29.12.18

Za 3.mjesto:  Ljubav – Radost  8:11 (3.4,2.3,1:0,2.4)

Franko Fabris 3, Andrija Fabris 2, Vinko Fabris 2, Marjan Kosović 1

// Ante Radovanović, 3, Domagoj Čale 2, Marijan Duhović 2, Mario Sardelić 1, Ivo Andrijić, 1, Vinko Radovanović 1, Petar Dragojević 1

Finale. 'Mir' - 'Nada'  14:15  / 11:11  (3:0,3:3,2:5,3:3)

Frano Filippi 4, Andrej Farac 3, Beris  Peručić 2, Tomislav Denoble 1, Filip Rakočević 1

// Toni Mozara 6, Mojmir Tomić 2, Goran Stamatović 2, Marino Sardelić 1

Utakmice sudili Dragan Marić, Lovor Lozica, Marjan Kosović, Žitomir Lozica i Mario Sardelić