ZNA SE Borak treći put u nizu, Nikolaši konačno nisu zadnji….

Kategorija: Vaterpolo Kreirano: 09 Kolovoz 2015 Objavljeno: 09 Kolovoz 2015

KORČULA - Opet su Borčani za korčulanski 'ostatak' bili nedodirljivi…  Treću godinu za redom ,a ukupno šesti  put od kada se obnovilo ovo natjecanje , Borak je prvak Prvenstva grada Korčule. U finalu protiv Starog Grada  opet  je to bila utakmica bez  neizvjesnosti i dramatike… Već u prvoj četvrtini nakon uvjerljivih 4:0  bilo je svima jasno da će i slijedeću godinu pobjednički pehar stanovati u Borku…U ostale tri četvrtine  nešto izjednačenija igra iako je zapravo to bilo od strane pobjednika ipak tek odrađivanje posla napravljenog  u prvoj četvrtini ..

Strijelci za Borak bili su Nikola Granić,  Nikola Gašpardi, Pero Lozica i  Dinko Rizzi po dva, a po jedan su  dodali Nikola Bernardi i Karlo Šeparović uz veliki  doprinos njihova vratara Ivana Sansovića koji da je za Starograđane gotovo bio nesavladiv. Mrežu novih-starih prvaka  pak s druge strane tresli su za Filip Kapelina , Marko Salečić, Saša Tedeschi,  Borna Stanković, Dario Vilović i Dobroslav Arneri

Kapetan Borka Đani Pirović još je  od prijašnjih godina dobro naučeni protokol podizanja pobjedničkog pehara visoko u zrak, ovaj put začinio i kratkim govorom u kojem se zahvalio navijačima svoje momčadi…Nema dvojbe da su vaterpolisti Borka je i ovaj su put bio najbolji i zasluženo ponijeli još jednu titulu najboljeg vaterpolo kvarta Korčule.

Pobjednici ovogodišnjeg Prvenstva  su  slijedeća vaterpolo družina :

Dorian Pecotić, Dominik Skokandić  , Marko Iveković    Nikola Granić , Nikola Gašpardi , Vlaho Komparak,  Nikola Bernardi , Andro Matković,  Pero Lozica   Dinko Rizzi , Marko Vilović, Ivan Šulentić , Ivo Onofri  , Đani Pirović  , Damir Onofri, Ivan Sansović, Karlo Šeparović. Trener Bojan Matiutinović

Finale dakle nije donijelo nikakve neizvjesnosti, no zato je sraz Svetog Nikole i Biline  za 3.mjesto bio skoro pa - triler ! Izgledalo je da će to već biti rutinski odrađeni posao za Biline i da će Sveti Nikola već po običaju ostati tamo gdje je već , nećemo pretjerati pa reći – desetljećima…Jer Bilinaši su imali velikih i činilo se nedostižnih 4:0…Do poluvremena  ipak su uspjeli dati jedan gola… A onda su Nikolaši  uz mudro vođenje sa klupe trenerskog dvojca Čango-Vili  i  zdušno navijanje svoje navijačke skupine Djece Dizalice Kanjac  (DDK) napravili veliki preokret i treću dionicu utakmice završili u svoju korist rezultatom  5:1 i prešli u vodstvo  !  Do kraja smo gledali  uzbudljivu utakmicu,  gol za gol, u zadnjim trenucima utakmice NIkolaši su ušli sa golom prednosti ,a  Bilinaši imali napad iz kojeg su istina postigli gol – ali nakon isteka vremena…Značilo je to da se momčad Svetog Nikole konačno pomakla sa njima vječitog nećemo reći zadnjeg, već četvrtog mjesta…

U redovima Nikola prva imena  Dino Beretić i Ivo Andrijić i ne samo zbog tri odnosna dva postignuta gola… Još su po  jedan su dali  Hrvoje Biliš,   Žarko Kovačić i Ivo Vilović, dok se u listu strijelac Biline upisali Franko Antunović  3, Dario Simoni 2 , te po jednom Davor Mozara i Feliče Balarin.

Treća  utakmica programa, to nije ni potreba spominjati odigrala se podnokao i uvijek kada je Prvenstvo grada u pitanju ,  dobro nadimljene i gradelama navonjane  bandire KPK i tribinama plivališta i potrajala je do dugo u noć…