KESIĆ NAJBOLJE NAPUNIO RIBOLOVNU KESU Pojedinačna titula otišla u 'Strožanac', srebro i bronca u 'Perisku', Mustapiću 17.mjesto

Kategorija: Sportski ribolov Kreirano: 06 Listopad 2019 Objavljeno: 06 Listopad 2019

OREBIĆ  -  Stjepko Kesić najbolji je pojedinac 28. Državnog natjecanja u podvodnom ribolovu koje je jučer poslijepodne završeno u Orebiću.

Član  DŠR 'Strožanac' iz Podstrane, vodeći nakon prvog dana  i  drugog je dana  nakon promjene ribolovne zone zadržao vodeću poziciju, te u pojedinačnoj konkurenciji osvojio titulu najboljeg.

Nakon što je prethodno  dana ulovio gotovo 25 kg ribe,  Kesić je jučer tome dodao još i ulov više  od 12 kg   ribe i sa ukupnih preko 37 kilograma, odnosno 57.905 bodova došao do titule državnog prvaka.

Drugog dana pak težinski najveći ulov imao je  Antonio Buratović i z ERK 'Periska' Ploča sa  48 kg ribe, ali je bodovno  (56.270) bio slabiji od Kesića  te je u konačnom poretku zauzeo 2.mjesto.  Buratović , inače 5.plasirani nakon prvog dana,  jučer je ulovio dvije kirnje. Jednu od preko 19 kila što je ujedno i najveća ulovljena riba u natjecanju, te drugu od preko 13 kila!

Ukupno trećeplasirani  na natjecanju bio je Buratovićev klupski kolega iz  ERK 'Periska' Mate Barešić , ulovivši u dva dana nešto više od 25 kg kilograma ribe ili 35.665 bodova.

Riječ je bilo o pojedinačnom natjecanju, ali treba istaći da su osvojenim  srebrom i broncom najuspješniji bili  članovEkološko ronilački klub ' Periska' iz Ploča. U dva dana  natjecanja 20 natjecatelja težinski je ulovilo  221 kilogram ribe!

Jedini natjecatelj sa našeg područja Orebićanin Josip Mustapić drugog je dana ulovio četiri validne ribe ukupno težine 2.25 kg ribe i u konačnici među 20-ero  zauzeo 17.mjesto.  Natjecale su se i dvije ženeKristina Šiprak  iz 'Udice' Mali Lošinj  zauzela je 18.mjesto (1.415 kg/ 2265 bodova) , dok je  Gabriela Milićević  (ERK 'Periska' Ploče)  na 19.mjestu ( 2.715  kg/ 1765 bodova)

Najbolje plasiranim natjecateljima dodijeljeni su pehari i medalje, a dodijeljene su i pojedinačne  sponzorske nagrade  i zahvalnice. Organizator prvenstva bila je PŠU 'Peliška jedra' iz Orebića uz potporu ERK' Periska' - Ploče.

Naslovnica: Nakon proglašenja najboljih