NA 85. MRDUJI 185 KRSTAŠA Među njima jedrili i orebićki jedriličari

Kategorija: Jedrenje Kreirano: 27 Rujan 2016 Objavljeno: 27 Rujan 2016
Napisao/la Zdravko Šabić

OREBIĆ - U subotu 24. Rujna startala je 85. Mrdujska regata. Start regate dao je lučki kapetan Davor Vidan , startalo se skoro pa po bonaci,  a maestral je zapuhao tek oko 17 sati.

Na našoj  najmasovnijoj i najstarijoj regati i ove su godine  sudjelovali u i članovi PŠU 'Peliška jedra' .' Malo  Sunce' u sastavu Zdravko, Vinko i Gay osvojili su ukupno 77 mjesto i 5. mjesto u svojoj grupi. Darko Prizmić pak jedrio je sa Aurorom za koju je bilo malo vjetra  te su na kraju ostali bez plasmana.

Hrvoje Opačak jedrio je kao član posade na 'Munjeku' F'   Duška Tomića, koji je osvojio  drugo mjesto u svojoj grupi.

Pobjednik ovogodišnje Mrduje je Mate Arapov za kormilom broda "Fatamorgana 2". Trebalo mu je četiri sata da projedri zadanu rutu u dužini 22 nautičke milje. Time je Arapov, koji je i lani također pobijedio na Mrduji ali u kokpitu broda "Anadora", opet uzeo naslov najbržega i to među flotom od 185 brodova, sa oko dvije tisuće jedriličara.

' Taktika strpljivosti i izbor jedrenja podno Brača, donijela je plod! Čak sat vremena smo bili brži i od maxi jurilica ' rekao je medijima zadovoljni Arapov koji je sa  svojom posada na brodu dugom 9,98 metara  iza sebe ostavio maxi krstaša "Shining Umago maxi", dugog 22,25 metra, sa skiperom Željkom Perovićem iz kluba Fiandara 1975.