Prva povijesna drugoligaška pobjeda u gostima! Arbanasi – Korčula 25:29

Kategorija: Muški rukomet Kreirano: 18 Veljača 2014 Objavljeno: 18 Veljača 2014

ZADAR –  Rukometaši Korčule konačno su dočekali i to… Prvu povijesnu gostujuću pobjedu u drugaligaškoj konkurenciji! Nakon prošlosezonskih i ovosezonskih brojnih  'nula' koje su donosili sa gostovanja ( do sada su donijeli samo jedan bod i to iz Dubrovnika u sezoni 2012/13)  danas poslijepodne su u Zadru slavili protiv domaćina Arbanasa rezultatom 29:25 .Naši u utakmici nisu najbolje krenuli, Arbanasi su u jednom dijelu prvog poluvremena imali četiri razlike (11:7), nakon čega je iskusni Mišo Verajazvao 'time-out'… Od tog trenutka se dižu, postižu osam, a primaju samo jedan gol, te na odmor idu sa tri u plusu  (12:15).

U drugom poluvremenu naši su imali stalnu rezultatsku kontrolu, tek u jednom trenutku domaćini dolaze na gol prednosti (20:21), no to je bio tek 'labuđev pjev' momčadi iz Zadra...

Najefikasniji kod naših sa po 8 postignutih golova bili su Frano  Jeričević i Goran Stamatović, a na suprotnoj strani prvi Arbanasa ujedno i najbolji strijelac utakmice bio je Marinović. sa 10 golova.

Utakmicu je pratilo 100-tinjak gledatelja , među njima i skupina od desetak  Korčulana koji su zdušno bodrili naše i na kraju zajednički proslavili prvu gostujuću drugoligašku pobjedu.

Čestitke rukometašima Korčule, dobar je to znak pred međuotočki ogled kojih u slijedećem 11.kolu očekuje Pod Balonom protiv Jelse…

2.HRL-jug 10.kolo

Arbanasi – Korčula 25:29 (12:15)

Rukometaši Korčule igrali su u slijedećoj postavi:

M.Marinović, T.Šegedin vratari, J.Stanišić 1, M.Kosović 1, M.Vilović, L.Arkulin 3, F.Jeričević 8, D.Sansović 3, R.Poša 2, M.Botica, F.Verazza 3, A.Petrović, G.Stamatović 8 .  Trener: Tomislav 'Mišo' Veraja