KORČULA – Skepticima unatoč Prvenstvo grada Korčule u rukometu stiglo je do svog 4.izdanja. Ove godine malo redizajniranom i nešto u izmijenjenom i bržem sistemu igranja u dvije skupine i tri turnira a od kojih je prvi odigran danas poslijepodne i navečer. Šest utakmica Skupine 1 u kojima su prošlogodišni pobjednici rukometaša-malonogometaši MNK Korčula opravdali ulogu favorita i sa tri pobjede osvojili prvom mjesto.
U najuzbudljivijoj i najnezvijesnijoj utakmici dana 'mnakaši' su slavili nad 'nimalo izgubljenim' momcima iz 'Izgubljemne generacije i tako ih eleiminirali iz polufinala u kojem su uz dvije pobjede i jedan poraz ušli ' moreškanti . Velike čestitke momcima 'Lučila' iz Smokvice koji su prvi put okusili i okušali se u natjecanju i to uspješno , usprkos tri doživljena poraza. Došli su u Korčuli u velikom broju, odigrali pošteno, podsjetili pomalo na ona stara vremena kada je svako mjesto na našem otoku imalo u općinskoj ligi barem jednu rukometnu momčad. Mladi Smokvičani na najbolji su način ispisali 'pozivnicu' i ostalim momčadima i ekipama sa Korčule da u slijedećim godinama sudjeluju u ovom sportsko-rekreacijskom natjecanju.
Dakle u polufinalu i eventualnu borbu za veliki prijelazni pehar pobjedniku natjecanja slijedeći tjedan igrati će MNK Korčula i Moreška, koji očekuj dva protivnika iz sutrašnjeg turnira Skupine 2.
Rezultati: Skupina 1
MNK Korčula – Moreška 11:9 ( T.Stanišić 2, D.Simoni 2, I.Turković 3, P.Lucin 1, F.Šeman 2, P.Poša 1 za MNKo, a D.Sansović 4, I.Sansović 1, Da. Sansović 1, G.Stamatović 3 za Morešku)
Izgubljena generacija – Lučilo 16:1 ( A.Čenan 4, J.Vlašić 2, Z.Đula 2, M.Vilović 2, M.Mažurana 1, V.Stanišić 5 za Iz.Generaciju., a Antonio Pecotić za Lučilo)
Lučilo - MNK Korčula 5:18 ( Antonio Pecotić 4, Jerko Tomašić 1 za Lučilo, a T.Stanišić 1, D.Simoni 1, D.Poša 2, I.Turković 3, F.Radovanović 1, P.Lucin 1, F.Šeman 1, M.Šain 1, Ž.Bosnić 2, M .Batinović 1 , I.Šolić 4 za MNKo )
Moreška – Izgubljena generacija 16:13( D.Sansović 8, I.Sansović 1, I.Šain 'Čamac' 5, S.Kovač 2 za Morešku , a A.Čenan 2, J.Vlašić 3 i M.Vilović 8 za Izgubljenu generaciju)
MNK Korčula – Izgubljena generacija 14:13 ( D.Simoni 2, I.Turković 1, P.Lucin 4, F.Šeman 3, I.Šolić 3 i M.Muminagić 1 za MNKo , a A.Čenan 2, J.Vlašić 3, Z.Đula 2, M.Vilović 5 i V.Stanišić 1 za Izg.generaciju )
Lučilo – Moreška 11:15 ( A.Pecotić 5, A.Salečić 1, J.Tomašić 1, K.Tomašić 3, I.Pecotić 1 za Lučilo ,a D.Sansović 3, I.Sansović 2, I.Farac 1, T.Prižmić 1, I.Šain 'Čamac' 1, N.Gašpardi 1, G.Stamatović 6 za Morešku) .
Konačni redoslijed Skupina 1 :
MNK Korčula 6, Moreška 4, Izgubljena generacija 2, Lučilo bez bodova.
Sutra u subotu 08.veljače igraju se po rasporedu utakmice 2.Skupine , šest novih utakmica u kojim će se dobiti još dva polufinalista.
Početak programa je u 15.30 sati. Dođite !