KORČULA – Prvi ovosezonski domaći poraz korčulanskih rukometaša. Pod Balonom je bio bolji sinjski Kamičak . Zasluženo , iako su u jednom dijelu utakmice naši 'imali' Sinjane gotov pa - 'na pladnju.' Nakon što su prošlogodišnji viceprvaci lige u 1.poluvremeni vodili i sa i pet golova razlike (4:9) i riješili taj dio u svoju korist sa tri razlike, rukometaši
trenera Miša Veraje početkom drugog dijela zaigrali su jako dobru obranu. Sinjani gotovo desetak minuta nisu dali gola, a za to vrijeme naši su stigli i prestigli njihovo vodstvo ( u 47.min vodili 19:18 ). Imali u tri tri- četiri navrata napad za plus dva i svaki puta nažalost 'prodavali lopte', a u zadnjem od tih, dva razlike vrijednih napada, zaradili isključenje. Nakon toga korčulanska 'kola krenula nizbrdo', jako dobri Sinjani to su obilato iskoristili vratili igru , posebice pojačali obranu i otišli šest minuta prije utakmice na nedostižnih četiri razlike.
'Crvenima' je presudilo prvo poluvrijeme u kojem nisu ušli dobro i tehničke greške kojih je ovaj put opet bilo – obilato… Šteta , jer u prvoj utakmici u seriji teških koje ih čeka sa favoritima imali su priliku radovati se.. No sve to ide u 'rok službe' , bez obzira na poraz pokazali su i puno toga dobroga. Dobar rad na treninzima, zalaganje i očitu fizičku spremu koju vidno imaju sigurno će im se kada tad vratiti .
Možda u nekoj od slijedećih utakmica u kojima naše čekaju jake momčadi – Trilj Pv , Metković 1963, Solin…
Kod Korčule solidno su odigrali Frano Jeričević za kojeg je šteta da zbog duge stanke nije u punoj fizičkoj spremi i u prvom poluvremenu Lujo Arkulin dok nije dobio drugo isključenje , nakon čega mu je bilo puno teže igrati, a posebice nakon dodjeljenog mu 'falstera' . Treba spomenuti i stopostotni golgeterski učinak pivota Marjana Kosovića (5/5).
Kod gostiju uz vratare Stupala i Čuka istakli su se Joško Boškin i Josip Borozan.
- Nakon što smo stigli i prestigli njihovo vodstvo i trebali se 'odlijepiti ', naši si počeli igrati individualno završavati napade i pritom napravili puno tehnički grešaka, neki od naših glavnih igrača su ' izgorili' u prevelikoj želji...Recimo Denis Sansović koji je u prošli tjedan u Dubrovniku odigrao vrhunski, a danas napravio puno tehničkih grešaka . Ono što je pak u porazu bilo dobro je i čime sam zadovoljan je 20-tak minuta drugog poluvremena . Uz loše odigrano prvo poluvrijeme , loše je bio i ostatak drugog u kojem su se moji igrači vratili igri koju su igrali prije nego što sam ih preuzeo – rekao je pored ostalog nakon utakmice trener RK Korčula Tomislav Mišo Veraja.
KORČULA – Igralište Pod Balonom . Gledatelja 100. Suci: Anušić i Vukovac (oba Split).
6.kolo
KORČULA 24 (11)
KAMIČAK 26 (14)
KORČULA: Marinović (9 obrana), Šegedin, J.Stanišić, Sansović, Petrović, Đula, Risteski, Arkulin 4, F.Jeričević 5, Sansović 4, Botica, Poša, Stamatović 4, Ćenan, Verazza 2, Kosović 5
Trener: Tomilsav Veraja
KAMIČAK: Stupalo (10 obrana) , Čuk ( 4 obrane), Janjić, Erceg 2, Poparić, Milun, Boškin 8, Pletikosić 5, Masnić 2, Zdilar, A.Putnik, M.Putnik, Runje 3, Pavić, Borozan 6
Trener: Ivo Miloš
Sedmerci: Korčula 4/2 , Kamičak 5/3 , Isključenja. Korčula 12 min , Kamičak 14 min

Foto: N.Kosović




