Velolučanke pobjedonosno preko Neretve...Metković – Vela Luka 15:16

Kategorija: Ženski rukomet Kreirano: 25 Studeni 2014 Objavljeno: 25 Studeni 2014
Napisao/la Jurica Dragojević

METKOVIĆ - Napokon je započelo natjecanje Županijske rukometne lige za seniorke za sezonu 2014 / 2015. Obzirom na poteškoće s kojima se susreću klubovi naše Županije, za ovu sezonu prijavljene su samo četiri ekipe:  ŽRK METKOVIĆ, ŽRK DUBROVNIK, ŽRK LUMBARDA i ŽRK VELA LUKA.

Naša ekipa gostovala je u Metkoviću i ostvarila minimalnu, ali vrijednu pobjedu rezultatom  15 : 16 -  poluvrijeme 8 : 8.

Otvaranje utakmice obilježeno je čvrstim obranama obiju ekipa, što se pokazalo i za vrijeme čitave utakmice, te je postignuto i neobično malo  golova.  Naše djevojke dobro su se snašle u igri, obzirom da je ekipa nastupila u dosta izmjenjenom sastavu u odnosu na proteklu sezonu.

U nastavku utakmice vidjeli smo dopadljivu igru naše ekipe iako je to tek početak i na neki način se vidi da nam nedostaje veći broj pripremnih utakmica, jer se na taj način postiže veća uigranost ekipe.

Pohvale svim našim mladim igračicama za angažiranost i htjenje koje su pokazale u ovoj utakmici.

Konačan rezultat  15 : 16  pokazuje da je utakmica bila izjednačena i neizvjesna do samog kraja, te je ovaj put na naše zadovoljstvo završila našom pobjedom.

Naša ekipa  nastupila je u slijedećem sastavu:

Margarita Marić (vratarica), Lara Cetinić (3),  Lidija Žuvela (2),  Ana Zlokić (3),  Lara Franulović,  Mia Hrboka (2), Marija Franulović (vratarica), Martina Prižmić,   Sanda Tasovac (6), Lucija Maričić,  Eva Bačić,  Martina Stipković  i  Marijana Tulić.

Trener:  Ofelija Dragojević

U slijedećem  kolu igra se otočki derbi u Korčuli između ekipa ŽRK LUMBARDA i ŽRK VELA LUKA.