SUPER SPRINT ZA DRŽAVNO BIO JE SUPER Srebrna medalja za Mateu Vojinović ! FOTO

Kategorija: Atletika Kreirano: 26 Svibanj 2019 Objavljeno: 26 Svibanj 2019

PRIMOŠTEN –  Jučer održani  Primoštenski triatlon, prvi koji je uopće održan u ovom mjestu u šibenskom zaleđu ,  koji ujedno bio i Državno prvenstvo za sve kategorije.

U disciplini super sprint triatlon, u konkurenciji juniorki nastupila je i naša Korčulanska Matea Vojinović i osvojila je srebrnu medalju iza pobjednice Katarine Šuvak (TK Tri-Tim).  Matea je 375 m plivanje ,  10 km bicikle i 2,5 km trčanja prešla u vremenu 39.18. U ukupnom poretku malad korčulansk Korčulanka je među ženama stigla ukupno kao 12. među 28 natjecateljki, a pobjednica je bila njena klupska kolegica, inače ovogodišnja pobjednica  korčulanskog 'Marko Polo Izazova' Sonja Škevin (32.38). U muškoj konkurenciji ukupno najbolji bio je Matija Avirović, također iz TK'Swibir' (30.06)

Što je slijedeće, pitali smo Mateu..

'Ono najvažnije je ipak  škola  i - matura!  Naravno i trening kako bi što spremnija dočekala Triatlon u Matuljima 29.lipnja koji će se istodobno biti i Državno prvenstvo u sprint triatlonu', rekla nam je ...

'Super sprint' u Primoštenu bio je za  Mateu dakle 'super'... Sigurni smo biti će joj u međuvremenu tako i nekoliko nimalo lakih 'disciplina' Državne mature, vjerujemo nakon toga i ono Državno prvenstvo  u sprint triatlonu u Matuljima…