NA OTOKU KORALJA ISTRČALA SREBRO Riti Biliš izvrsno 2.mjesto na 15 km trail utrke na Zlarinu!

Kategorija: Atletika Kreirano: 16 Veljača 2019 Objavljeno: 16 Veljača 2019

ZLARIN -  U već njenoj  povećoj 'kolekciji' trkačkih natjecanja odrađenih na našim otocima, naša Rita Biliš dodala je i otok - Zlarin .  I  opet  i taj otok 'odradila'  više nego uspješno …

Otok šibenskog arhipelaga, u svijetu poznat po čuvenim koraljima bio je domaćin u 3.utrke ovogodišnje Zimske otočke lige , a u  3. po redu 'Zlarin trailu'  korčulanska Žrnovka je među 37 natjecateljki u ženskoj kategoriji, u utrci na 15 km zauzela izvrsno 2.mjesto  postigavši vrijeme 1.54.22.

Pobjednica je bila Lara Ostojić(1.53.39)  , dok je treća bila Sinjanka Lucija Križanac (1.59.53) . U ukupnom poretku i među ženama i među muškarcima Rita Biliš bila je također odlična zauzevši ukupno 5.mjesto. Rita inače nastupa pod obilježjima kluba 'Sak Fit ' iz Zaprešića.

Na Zlarinu su inače održane tri trail utrke na  - 5, 15 i 25 km , a ukupno je sudjelovalo 154 natjecatelja iz 5 europskih država.

' Iznimno sam zadovoljna nastupom na Zlarinu.  Prošle godine  pobjednica Zlarina  imala je tempo od 8:50 min/km .,a moj tempo ove  godine,kao drugoplasirane bio je  7:37,  dok je pobjednica  imala 7:35. To je fantastično '' rekla nam je Rita kojoj su ,očito svakodnevne mukotrpne pripreme proteklih dana stazama Defora i okolnim konfinima itekako koristle...

Nakon Paga, Brijuna, Murtera, Lošinja, Lastova, Mljeta, Brača, Hvara i naravno Korčule, Zlarin je već deseti otok na kojem je Rita odradila neko trkačko natjecanje.

Slijedeća  utrka na kojoj će se  natjecati je Proljetni zagrebački polumaraton, Prvenstvo Hrvatske 17.ožujka.