ČETIRI ŠEST OSAM Matea Vojinović postigla respektabilne rezultate na 17. Zagorskom triatlonu

Kategorija: Atletika Kreirano: 04 Srpanj 2018 Objavljeno: 04 Srpanj 2018

BEDEKOVČINA  - Protekle nedjelje održan je 17. Zagorski triatlon, natjecanje  koji se bodovalo i za Juniorsko prvenstvo i  ašsolutni Kup Hrvatske u sprint triatlonu za 2018. godinu.Među gotovo stotinu natjecateljki i natjecatelja u dresu zagrebačkog Triatlon kluba 'Swibir' sudjelovala je  i mlada  korčulanska triatlonka Matea Vojinović .

Glavna utrka je bila sprint triatlon, dakle  750m plivanja, 20km bicikla i 5km trčanja. Plivačko natjecanje održano je na Bedekovčanskim jezerima, dok se biciklistički dio vozio od jezera Bajer do Sportskog centra Gornja Stubica gdje se održalo i trkačko natjecanje.

Matea Vojinović na kraju ostvarila respektabilne rezultate ... Zauzela je 4.mjesto  svojoj mlađe-juniorskoj kategoriji, u ukupnom poretku u kategoriji U-19 zauzela  je 6.mjesto, dok  ukupnom poretku  među 17 triatlonki koje su startale u raznim uzrasnim kategorijama zauzela je 8.mjesto. Postigla je ukupno vrijeme 1.16.04  pri čemu je 750 m plivanje odradila za  11.26 min , biciklu 38.54 min , dok je trkačku dionicu od 5 km  prešla za24.13 minuta .

Na 17.Zagorskom triatlonu kojeg je organizator bio TK 'Rudolf Perišin' iz Gornje Stubice sudjelovala je i Zagrepčanka,  još donedavno sa korčulanskom adresom Maja Bonačić i već uobičajeno postigla odličan rezultat.  U svojoj kategoriji bila je pobjednica,  dok je ukupnom poretku među ženama  zauzela  3.mjesto, iza klupske kolegice Paule Horvat , te Valentine Vitasović  iz TK Pula. Maja Bonačić  se inače priprema  da i ove godine sudjeluje na svjetskoj Ironman utrci početkom rujna.

Pobjednik sprint triatlona u muškoj konkurenciji bio je Luka Grgorinić iz TK Pula, drugi  je bio Dejan Patrčević iz TK Petar Zrinski i treći Adrijan Žgaljić također iz istog kluba.

FOTO Naslovnice Matea Vojinović i Maja Bonačić nakon sprint triatlon utrke 17. Zagorskog triatlona