PEZOV GOL I AUTOGOL BŠK Zmaj–Zagora 2:2

Kategorija: Nogomet Kreirano: 24 Ožujak 2019 Objavljeno: 24 Ožujak 2019

BLATO – BŠK Zmaj nije uspio nastaviti pobjedonosnu seriju. Zagora je na Zlinjama uzela bod u utakmici u kojoj su 'crveni' bili bolji imali puno više prilika koje nisu iskoristili.  Gosti su pak svoje jedine dvije prave prilike pretvorili u golove, na kraju mogli i pobijediti, jer su nekoliko minuta prije kraja imali vodstvo.

U prvom poluvremenu vratar Slavica u više je navrata spašavao svoju mrežu. Blaćani su ipak su poveli preko kapetana Marka Vrkića koji je u 28.minuti primio loptu na lijevom krilu, ušao malo u sredini, a onda sa ruba kaznenog prostora u 'Kramarićevom stilu' pogodio lijevu stranu vrata nemoćnog Slavice za 1:0.

U 26.minuti neugodna situacija terenu. Domaći nogometaš Jure Pušić zatražio je zamjenu, a malo zatim se srušio na travu. Odmah mu je ukazana liječnička pomoć, no usprkos tome na nosilima je iznijet sa terena. Na sreću kasnije je javljeno da se vratio sebi i da se dobro osjeća.

U 30.minuti nakon gostujućeg kornera 'stari lisac' Željko Sablić iz gužve je matirao Marka Posavca i izjednačio na 1:1. Do odmora još i velika prilika Vrkića, no njegov udarac glavom opet je sjajno obranio iskusni Slavica.

U drugom poluvremenu gosti su umrtvili igru, koristili svaki prekid za odugovlačenje, vrebali svoju priliku i dočekali je u 82.minuti. Slobodan udarac sa desnog boka izveo je Krešimir Slugan, lopta je došla do potpuno samog Peza koji sa desetak metara pogađa u mrežu domaćih za 1:2. Četiri minuta kasnije Toni Pezo je opet u glavnoj roli ali na suprotnoj strani, u svom kaznenom prostoru. Nakon ubačaja sa lijeve strane Deni Sardelića  Pezo je reagirao nespretno i poslao loptu u vlastitu mrežu za 2:2. Do kraja zmajevi su imali još par situacija da uzmu sva tri boda, no ostalo je bez pobjednika.

3.HNL-jug 20.kolo

BŠK ZMAJ   2

ZAGORA     2

BLATO –Igralište Zlinje. Gledatelja 400. Sudac: Mario Jadrijević (Glavice), Pomoćnici Taraš i Čaić.

Strijelci: 1:0 Vrkić (28), 1:1 Sablić (31), 1:2 Pezo (82), 2:2 Pezo (85-ag)

BŠK ZMAJ: Posavec, Ćubel, Tomas (od 62.Škarić), Vrkić, Marić, Džeba, Šešlija, Pušić (od 26.Sardelić), Klarić, Sušić, Marinović (od 70.Uvodić)

Trener: Mario Svaguša

ZAGORA: Slavica, Petranić (d 32.Barada), Pezo, Sablić, Slugan, Jurišić, Rajčić, Vranjić (od 71.Rodić), Stojak, Bitunjac, Ljuba (od 62.Ninčević)

Trener: Dragan Blatnjak