NOVA VLADA NOGOMETNOG ZAPADA Polufinale Kupa NC Lastovo-Korčula...BŠK Zmaj – Hajduk 1932 6:0

Kategorija: Nogomet Kreirano: 13 Ožujak 2019 Objavljeno: 13 Ožujak 2019

BLATO – Prošle se  godine slavilo i tijekom godine 'guštalo' u pobjedi u Veloj Luci , ove godine tako će biti u Blatu nakon još jednog međusobnog Kup dvoboja BŠK Zmaj i velolučkog Hajduka

Dugogodišnjim rivalitetom dvaju prvih susjeda,  emocijama redovito začinjen ogled, krajnjeg nogometnog zapada otoka Korčule završio je ovaj put visokom pobjedom domaćina. BŠK Zmaj u utakmici pred više  od 700 gledatelje bio uvjerljivi protiv Hajduka 1932.

'Hajdukovci' su solidno ušli u utakmicu, u prvi dvadesetak minuta  dobro stajali na terenu, a onda  ih je 'presjeklo' u samo četiri minuta… Najprije gol Tomasa u 22.minuti, slobodnjak sa desnog boka , centaršut ili udarac, bilo što da je bilo,  efektno je bilo i završilo u suprotnim rašljama Prižmića.

Dva minuta kasnije nova 'pegula' Velolučana…Jedan pravom riječju 'odbijanac' od  njihova Dina Šeparovića koji se u 'krivom trenutku našao na krivom mjestu' i lopta je opet završila iza leđa velolučkog vratara.

Do poluvremena  je malčice i 'zaiskrilo' među igračima, nakon koškanja Vrkića i A.Berkovića, no gužva se uz Krešićeve  žute kartone ubrzo razišla, pa se u miru krenulo na odmor.

Prvih deset minuta drugog dijela vidjeli smo  još dva efektna gola najprije Sušića, potom i  Marinović, da bi zatim Sardelić postigao peti,  a šest minuta prije kraja šesti dao i Pušić.

Zaslužena pobjeda 'crvenih' sa Zlinja , koji tako u finalu NC Lastovo Korčula čekaju nekog od preostalog 'trojca'.

Sutra (četvrtak) bi se na Lastovu trebala odigrati utakmica Omladinac – ŠD Smokvica, a pobjednik te utakmice u drugom će polufinalu dočekati Žrnovo.

Polufinala Kupa NC Lastovo – Korčula

BŠK ZMAJ           6 (2)

HAJDUK 1932     0

BLATO – Igralište Zlinje. Gledatelja 700. Sudac Mišo Krešić (Metković). Pomoćnici Nenada i Palfi.

Strijelci.1:0 Tomas (24),2:0 D.Šeparović (28-ag), 3:0 Sušić (47), 4:0 marinović (57), 5:0 Sardelić (63), 6:0 Pušić (84)

BŠK ZMAJ: Posavec, Sršen Ćubel, Tomas (od 68.Cetinić), Vrkić (od 73.M.Šeparović), Džeba (od 46.Klarić),  Didović, Pušić, Sušić (od 58.Marić), Marinović, Uvodić (od 46.Sardelić)

Trener: Mario Svaguša

HAJDUK 1932: Prižmić (od 46.Surjan). G.Gugić, Maričić, D.Šeparović, Tulić, H.Žuvela, B.Berković, A.Padovan (od 85.Zlokić), Rubeša (od 64.I.Žuvela), A.Berković, T.Andreis (od 88.M.Šeparović)

Trener: Edi Žuvela

Naslovnica:  Prvi gol BŠK Zmaj -  Marin Tomas je u 24.minuti zatresao mrežu Velolučana