KAPETANI POTOPLJENI NA BLATINI 'Nula' na Ruskovićima, u porazu Grka Marko Utovac 'fatalan' za brata Ivana !

Kategorija: Nogomet Kreirano: 10 Ožujak 2019 Objavljeno: 10 Ožujak 2019

DUBROVNIK -  Visoka pobjeda Smokvičana protiv Orebićana, remi Žrnovaca i Velolučana uz obostranu 'nulu' na Ruskovićama , te tijesan poraz Potomjana  u Metkoviću… Rezime je to učinka korčulansko-peljeških klubova u današnjem prvom proljetnom, odnosno ukupno 12.kolu 1. Županijske nogometne lige.

Na Blatini uvjerljivi su bili domaćin,i nogometaši ŠD Smokvica protiv Orebićana koji su mi prije utakmice na tablici bježali sedam bodova. Povela je momčad trenera Hrvoja Radovanović golom Antonija Pecotića  u 16.minuti,  da bi u 35.minuti već bilo 2:0 autogolom Tonka Kapitelija . U međuvremenu crveni karton  u 27.minuti zaradio je gostujući Ante Kordić.  Do poluvremena u bolju igru i brojčanu prednost Smokvičani su materijalizirali trećim golom u 44.minuiti preko kapetana Mladena Salečića. Konačnih 4:0 u 55.minuti postavio je Ivan Žuvela.

Drugi međusobni ogled 'markopolista' bio je ogled Žrnova i velolučkog Hjaduka 1932  na Ruskovićima. Prva od osam utakmica koje će Žrnovci odigrati ovog proljeća kao domaćini završila je neriješeno, bez golova. Svakome po bod, a prema prikazanom rezultat realan… Bod i jednima i drugima dobro će doći za odmicanje sa dna ljestvice.

Grk je pak gostovao u Metkoviću protiv ONK-a. Prije utakmice minuta šutnje za preminulog , dugogodišnjeg trener Mekovića Joza Veraje. Potomjani su prvi poveli golom  Matea Kljunka u 52.minuti. A onda je 'fatalan' za Grk bio njihov bivši igrač Marko Utovac koji im je u 69. i 77.minuti zabio golove za potpuni preokret i  pobjedu Metovaca. Zanimljivost je svakako  da je Marko dva gola uvalio svom rođenom bratu, vrataru Grka Ivanu Utovcu.

U ostalim utakmicama Župa dubrovačka je u derbiju kola bila bolja od Gusara, vodeća Croatia nije dozvolila nikakvo iznenađenje protiv zadnjeg Sokola , dok je Slaven u konavoskom ogledu bio bolji na gostovanju kod Konavljanina.

Naslovnica: Goran Gugić (Hajduk 1932)

Snimio: N.Kosović

Rezultati 12.kola. ŠD Smokvica – Orebić 4:0, Žrnovo – Hajduk 1932  0:0, Župa dubrovačka – Gusar 2:0, Sokol – Croatia 1.3, Konavljanin – Slaven 0:3, ONK Metković – Grk  2:1