NA NJIMA NOGOMET ŽUPANIJE POČIVA I SNOVE SNIJE Tko su vodeći klubovi i strijelci jeseni u ligama za mlađe uzraste ?

Kategorija: Nogomet Kreirano: 06 Prosinac 2018 Objavljeno: 06 Prosinac 2018
Napisao/la Nenad Kosović

DUBROVNIK - Završila je nogometna jesen u  ligama naše županije, pa tako i u onim gdje igraju mlađi uzrasti. Doduše ostaje još za odigrati još nekoliko dgođenih utakmica u 2. ŽNL-i  u mlađim uzrastima, ali što se jesenskih plasmana tiče manje-više to je – to …

Pregled plasman po ligama u kojima igraju mlađih uzrasta klubova sa našeg područja je slijedećI.

 

Juniori (U-17)

U ligi od pet klubova, od naših klubova igraju samo juniori velolučkog 'Hajduka'. U četiri odigrane utakmice ostvarili su jednu pobjedu , dakle tri osvojena bodaza 4.mjestu su. U vodstvu su juniori Župe dubrovačke.

Mlađi kadeti (u-14)

U ligi igra ukupno 10 klubova, od naši su BŠK Zmaj, SOŠK 1919, Žrnovo i Orebić. Na čelu ljestvice jesen su okončali mlađi kadeti BŠK Zmaj sa 23 boda, bez poraza – sedam pobjeda i dva remija (7-2-0). Solidan  jesenski učinak imaju  stonski SOŠK 1919- tri pobjede, šest poraza (3-0-6 ) te na 6.mjestu , mali nogometaši 'Žrnova' (3-0-6), dok je Orebić na 10.mjestu (0-2-7) sa dva osvojena boda iz dva remija.  Treba istaći da su u ovo natjecanju  prvi strijelci dvojica mladih 'crvenih zmajeva'  - Jakov Protić i Hrvoje Terzić ,  dijele prvo mjesto sa po 15 postignutih golova, prvoj pratnji bježe za pet golova. 

Mlađi pioniri (U-12) – grupa Korčula – Lastovo – Pelješac

Vodi Orebić sa 16 bodova , iz šest odigranih utakmica bez poraza, uz pet pobjeda i  jedan remi .  Tri boda manje imaju drugoplasirani mlađi pioniri velolučkog Hajduka 1932, četiri manje BŠK Zmaj. Redoslijed na kraju jeseni je Orebić 16, Hajduk 1932  13 , BŠK Zmaj 12, Žrnovo 8, Smokvica 6 , Grk 3 , Faraon 1 bod .  Vodeći strijelci lige su trojica -  Joel Carro (BŠK Zmaj) , Nikolas Kunjašić (BŠK Zmaj) i Jakov Petričević (Orebić ) svi sa po 6 golova.

Početnici (U-10)  grupa Korčula – Lastovo – Pelješac  

Vode nogometni početnici  Žrnova maksimalnim učinkom od 12 bodova uz četiri pobjede u četiri utakmice. Drugi je Orebić sa 9 osvojenih bodova. 

Redoslijed: Žrnovo 12, Orebić 9, Hajduk 1932 6, BŠK Zmaja i Omladinac bez bodova (Napomena:  Mali Blaćani i Lastovci imaju jednu međusobnu utakmicu manje odigranu)   Vodeći strijelac lige je Siniša Marinović (Hajduk 1932 ) sa 5 golova, slijedi Leon Lupis (Orebić)  4 gola i Duje Čop (Orebić) 3 gola,itd.

Prednatjecatelji  (U-8)  Grupa Korčula – Lastovo – Pelješac

U Ligi od četiri kluba vodi BŠK Zmaj sa maksimalnim učinkom od tri pobjede, a jednu pobjedu manje ima Orebić.

Redoslijed: BŠK Zmaj  9, Orebić 6, Smokvica 1 , Žrnovo 1 bod .

Lista strijelaca se u ovoj ligo ne vodi zbog velikog broja igrača neregistriranih u sustavu COMET.

 

Foto Naslovnice: Hrvoje Terzić (BŠK Zmaj) – Uz klupskog kolegu Jakova Protića vodeći strijelac U-14 lige 

Foto: Boris Poluta 

 

.....Since 1988... Tel. 020 715 584.....Mob.091 506 65 34
Novo! Novo! Novo! ........Na Autobusnom kolodvoru Korčula ....Telefon 715- 584

                                   

             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 
 

infograf

 

 

 

 

 

 

 

                      

TV Sport Danas

Od 10. svibnja 2010

Broj prikaza (hitova) članaka
8085619