KUNEJI OBRSTILI TRAVU NA TRSTENICI Žrnovo slavilo usred Orebića! Porazi Grka, Hajduka i Smokvice

Kategorija: Nogomet Kreirano: 04 Studeni 2018 Objavljeno: 04 Studeni 2018

DUBROVNIK -  Senzacija na Trstenici !  Zadnjeplasirano Žrnovo pobijedilo je velikog favorita, prošlosezonskog viceprvaka  Orebića upisavši sebi prvu ovosezonsku pobjedu !  Najjači je to odjek današnjeg 7.kola 1.ŽNL-e u kojem su nažalost ostala tri  kluba sa našeg područja doživjela poraze.

U Orebiću počelo je očekivano...Poveli su domaćini već u 6.minuti golom Blaga Rosa, očekivalo se da će se u tom domaćem stilu nastaviti … No Žrnovci nisu tako mislili, poglavito ne njihov Rafael  Batista. Brazilski 'kunej'  je u drugom poluvremenu 'torpedirao' brod 'peljeških kapetana' prvim golom u 57.minuti, da bi ga onda 'potopio' pet minuta prije kraja slalom prošao u domaću obranu i ztresao njihivu mrežu !  Ovom pobjedom Žrnovci su pobjegli samo  začelja, prepustili ga velolučkom Hajduku koji je danas na Moćnom lazu poražen od Gusara iz Komina. ( Uskoro Foto sa Trstenice)

Gosti su uvjerljivo pobijedili, iako su i Velolučani imali svoje prilike.  Gostima je posao ipak bio olakšan jer su domaćini od 59.minute pri rezultatu 0:1 igrali sa igračem manje, pošto je crveni karton zaradio Boris Tulić. Golove za goste postigli su  Nedjeljko Kaleb (9), Tomislav Dodig (77) i Darko Dodig (90).

U Potomju na Haštriću Grk nije uspio uhvatiti ni boda. Bolji su bili uvijek nezgodni gosti  Croatia iz  Gabrila.. Na kraju njihova pobjeda 3:1 golovima  Damira Hodžića (18), Pera Ševa (48) i  Vlahe Grbešića (81), dok je čast Potomjanima spasio svojim golom Mateo Kljunak u 62.minuti iz kaznenog udarca.

Ništa bolje nisu prošli ni Smokvičani na gostovanju na Grudi kod Slavena… Zapravo prošli su rezultatski i gore jer su primili pet ,a postigli dva gola. Za Slaven u listu strijelaca upisali su se tri puta  Paulo Vukić, te Ivan Pulić i Pero Macan. Za Smokvičani, koji su nakon vodstva domaćina od 3:0 do poluvremena i smanjili na 3:2  drugo kolo za redom dvostruki strijelac  bio je Igor Čović.

U ostalim utakmicama ONK Metković je nastavio uspješan niz pobijedivši kod kuće Župu dubrovačku , dok je u Konavljanin bio bolji od Sokola.

Rezultati 11.kolo:Orebić: Orebić – Žrnovo 1:2, Metković: ONK Metković – Župa dubrovačka 2:1, Čilipi: Konavljanin – Sokol  2:1, Gruda: Slaven – ŠD Smokvica 5:2, Vela Luka: Hajduk 1932 – Gusar 0:3, Potomje: Grk – Croatia 1:3.

Foto Naslovnicwe : Žrnovci slave Rafu....