OREBIĆ NIJE USPIO Samo bod na Grudi, Neretva prvak. Porazi Žrnova, Hajduka, Grka i Jadrana

Kategorija: Nogomet Kreirano: 20 Svibanj 2018 Objavljeno: 20 Svibanj 2018

Ništa od titule ! Orebić nije uspio preskočiti Gnjile i Slavena …Trebala je pobjeda koju nažalost brojnih njihovih navijača koji su u danas pohodili Konavle nisu ostvarili.  Slaven je dugo vodio  golom Antuna Šmanjka postignutim već u 7.minuti,  a Orebićani izjednačili u 61.minuti preko Dina Marića

Ante Kordić  pak pri rezultati 1:1 nije iskoristio jedanaesterac, njegov šut sa bijele točke obranio je rezervni vratar domaćih Božo Deranja . Treba reći da je Orebić od 58.minute igrao  sa igračem manje jer je Ivan Roso dobio drugi , isključujući žuti karton. Usprkos tome Orebićani su  imali prilike, ali lopta nije htjela u mrežu domaćina. Ostalo je neriješeno, dovoljno da Neretva očekivanom pobjedom nad Žrnovom kvalifikacije za 3.HNL-u  začini i - titulom.

Utakmica na Grudi završila je inače znatno kasnije nego ostale utakmice ovog zadnjeg kola, zbog podužeg prekida kada se ukazivala pomoć Ivanu  Kordiću i vrataru domaćih  Miji  Mihaici. U međusobnom sudaru  obojica su ozlijeđen i morali su napustiti igru.

Na Ruskovićima uvjerljiva je dakle bila Neretva… U prvom poluvremenu imali su jedan razlike, Žrnovo manje-više ravnopravno u tom dijelu, čak su  neposredno prije odmora  imali i stativu šutom iz slobodnjaka Denisa Šeparovića. Na početku nastavka sve je ipak  bilo riješeno u korist kvalitetnijih gostiju . Strijelci za Metkovce bili su Goran Obradović (29), Eduard Raguž (53. i 61.min) , te Dragan Brečić (60).

U Potomju Grk je poražen od Župe dubrovačke (1:4). Mrežu Potomjana tresli su Zvonimir Čikato, Bruno Lonza, Marin Zvono i Goran Smolčić, a mrežu Župljana jednom je uspješno naciljao Mario Bartulović.

Poraz (1:3)  su doživjeli i Smokvičani u Metkoviću protiv ONK-a . Josip  Šiljeg, Drago Jelavić i Nedeljko Marušić za domaćina ,a Antonio Pecotić iz kaznenog udarca za Jadran 1929.

Uvjerljiv poraz velolučkog Hajduk kod Konavljanina (0:4)  za kojeg su golove dali Goran Šorgić, Leo Bogdanović, Mario Musladin i Pero Opušić.

Na lastovskoj Luži minimalni poraz Omladinaca od Croatie. Poveli su gosti strijelac je bio Matej Nađ. Izjednačio je Kristijan Simić u 55.minuti,a pobjedu gostima donio je Mario Kalauz u 80.minuti.

Dakle završilo je natjecanje u 1.ŽNL-i za sezonu 20178/18  …'Suma-sumarum'  je takav da je Neretva prvak (59 bodova) , već davno otpisani iz lige Maestral nominalno je zadnji…Uz drugoplasirani  Orebić (57), ostali naši 'markopolisti ' redom su se smjestili …7. Hajduk (37), 8.Jadran 1929 (32), 11. Grk (22), 12.Žrnovo (15), 13. Omladinac (7)

Rezultati zadnjeg 26.kola:  Potomje: Grk - Župa dubrovačka 1:4,  Metković: ONK Metković - Jadran 1929 3:1, Lastovo: Omladinac - Croatia 1:2., Čilipi: Konavljanin - Hajduk 1932 4:0
Žrnovo: Žrnovo - Neretva 0:4, Gruda: Slaven - Orebić 1:1

Konačna tablica: ILustracija ŽNS DNŽ