Oproštaj od Zlinja šestom uzastopnom domaćom pobjedom…BŠK Zmaj – Val 3:2 FOTO

Kategorija: Nogomet Kreirano: 24 Svibanj 2014 Objavljeno: 24 Svibanj 2014

BLATO - Zmajev oproštaj od domaće publike 'u stilu', novom pobjedom, šestom uzastopnom, u obostrano solidnoj nogometnoj predstavi . U prvih deset minuta po jedna prilika na svakoj strani , najprije u Ivan Ćurić s ruba kaznenog prostora puca iznad grede vrata BŠK Zmaj, a tri minuta kasnije Šime Pedišić postiže gol koji je opravdano poništen zbog ofsajda i igranja rukom. U 19.odlična lopta Petra Petranića za Tonija Rendića koji se sjurio prema vratima Antoni Miline, odlično šutirao no lopta je pogodila stativu i na sreću 'zmajevaca' odbila se u polje.

U 26.minuti nakon jedne gužve u kaznenom prostoru gostiju srušen je danas iznimno raspoloženi Jerko Šeparović, sudac Ivan Balić  bio je na metar - dva udaljenosti i bez razmišljanja pokazao na bijelu točku. Minut kasnije Nedjeljko Kaleb je uz zatresao mrežu gostiju i doveo domaće u vodstvo.

U 32.brza kontra koja je krenula od Frana Didovića, Pedišić je imao samog kapetana Prižmića na suprotnoj stani, no Šime je bio malčice sebičan i izborio tek korner..

U 34.dupli pas Ivana Rosa i Petra Sardelića, 'Brko 'puca u donji lijevi kut Buzov  brani. Zmaj u tom razdoblju igra kombinatorno, pljesak se često čuje sa tribina, dobija ga i Pedišić koji se u 38. oslobađa pratnje izbija sam pred vratara Vala ali puca pored desne stative.

Kazna za dva promašaja stiže neosredno prije odmora. Ivan Batavanja je nakon slobodnog udarca ubacio u sredinu Elvis Hozić nije stigao dobro odbiti loptu, ostali 'zmajevci' nisu pokrili gostujuće napadače, koristi to potpuno sami Petar Petranić koji je iz blizine savladao nemoćnog Milinu.

U drugom dijelu odmah vodstvo Zmaja.  Marko Zelenika sa sredine terena ubacuje dubinsku loptu za trk Šime Pedišića koji 'oči u oč'i rutinski plasira  loptu u lijevi donji kut Marka Buzova. Minut kasnije gosti su ostali sa igračem manje, nakon što je Ante Gusić zaradio crveni karton zbog grubog prekršaja nad Jerkom Šeparovićem.

U 57. kombinacija Zelenika – Pedišić, no lopta završava iznad grede gostujuća vrata, jednako kada malo potom loptu na isto mjesto volejem šalje tek sa klupe pridošli Ivan Crnac.

U 64. Kaštelani sa igračem manje mogli su do izjednačenja, ali je Ivan Jerković nakon što je izigrao Zmajevu obranu pucao pored vrata. U istoj minuti nažalost ozlijedio se Šime Pedišić , koji na nosilima iznesen sa terena. U 74. lijepa akcija Roso-Crnac-Zelenika no Marko svoju dobru igru ne uspjeva okruniti golom .

Četiri minuta kasnije akcija u tri poteza Crnac- Zelenika  i opet  Ivan Crnac koji se upisuje u strijelce za 3:1 vodstvo Blaćana . No minut - dva kasnije penal za goste opravdanao dosuđen jedanaesterac, u duelu su bili dva Ivana , Crnac i gostujući Ćurić koji  sa bijele točke smanjuje vodstvo domaćih.

Zadnjih desetak minuta po jedna poluprilika na svakoj strani, rezultat se nije mijenjao . Zaslužena pobjeda Blaćana, protiv Kaštelana koji su također igrali jako dobro i otovoreno. Njihov trener, a prošlojesenski Zmajev,  Davor Čop ostao je dosljedan sebi igrajući bez kalkulacija i otvoreno i time je zasigurno pridonio današnjoj gledateljima za oko ugodnoj nogemetnoj predstavi…

3 .HNL-jug 33.kolo

BŠK ZMAJ               3  (1)

VAL                         2  (1)

BLATO - Igralište Zlinje. Gledatelje 550. Sudac: Ivan Balić (Split) (Novigrad). Pomoćnici: Šimunac i Gulin

Strijelci: 1:0 Kaleb (28 - 11m), 1:1 Petranić (45), 2:1 Pedišić (48), 3:1 Crnac (78), 3:2 Ćurić (81- 11m)

BŠK ZMAJ: Milina, Roso, Prižmić, P.Sardelić, Didović (od 46. Tomičić ) , Zelenika, Hozić, J.Šeparović, Pedišić (od 69. Gavranić), Bajamić ( od 57. Crnac), Kaleb

Trener: Igor Gudelj

VAL: Buzov, Bartulović (od 83.Šibenik), Batovanja, Kovačević, Gusić, Matetić (od 51.Jelaš), Duvnjak, Jerković, Ćurić, Rendić, Petranić

Trener: Davor Čop

Crveni karton: Gusić (50)

.....................................                                   Ostali rezultati 33.kola 3.HNL-jug , redoslijed, raspored   OVDJE