1.ŽNL-a: Uspješan dan...Orebić slavio na Grudi, velolučki 'hajduci' jači od neretvanskih 'gusara'

Kategorija: Nogomet Kreirano: 30 Ožujak 2014 Objavljeno: 30 Ožujak 2014

DUBROVNIK – Kolo 18. Županijskih prvoligaša donijelo je stopostotni učinak klubova sa ovog našeg područja kojeg tekstovima i fotografija pokriva od ovog tjedna redizajnirani Marko Polo Sport ! Doduše 'naši' su igrali samo dvije utakmice , jer su lastovski Omladinci još i prije upisali bodove protiv odustalog SOŠK-a, a Grk iz Potomja je bio redovim putem slobodan.

U Grudi Orebić je došao do velikog troboda protiv domaćeg Slavena. Poveli su golom kapetana i Predsjednika kluba Alena Stanišića u 33. minuti, domaći Stjepo Njire potom je izjednačio, da bi u 66.minuti još jednim ovosezonskim golom pobjedu momcima trenera Zorana Slišković donio Ante Kordić.

Slavili su i velolučki 'hajduci' protiv neretvanskih 'gusara' iz Komina jednim ali pobjede vrijednim golom mladog 17-godišnjeg Ivan Maričića koji je svoj prvijenac ha seniorski sastav dao u 68.minuti. Momčad trenera Edija Žuvela tako je zadržala drugo mjesto .

U ostalim utakmicama Metković je slavio kod Croatie u Gabrilima i tako zadržao treće mjesto ispred Orebića, dok  Jadran LP nastavlja svoj siguran hod prema tituli pobijedivši visoko Maestral iz Krvavaca. U Konavlima pak Župa i Dubrovnik odigrali su nerješeno.

Rezultati:

Gabrili: Croatia – Metković 1:2, Gruda: Slaven – Orebić 1:2, Čibača: Župa dubrovačka – Dubrovnik 1919 1:1, Vela Luka: Hajduk 1932 – Gusar 1:0, Ploče: Jadran LP – Maestral 4:0,  slobodni su bili Grk i  Omladinac

1. Jadran Luka Ploče 42 bodova/16 utakmica (57:9), 2. Hajduk 1932. 29 bodova/16 utakmica (28:22), 3. ONK Metković 27 bodova/16 utakmica (27:23), 4. Orebić 27 bodova/17 utakmica (31:33), 5. Maestral 23 boda/17 utakmica (27:27), 6. Župa dubrovačka 22 boda/16 utakmica (22:20), 7. Omladinac 21 bod/15 utakmica (26:34), 8. Slaven 20 bodova/16 utakmica (22:24), 9. Croatia 19 bodova/15 utakmica (24:19), 10. Gusar 18 bodova/16 utakmica (17:21), 11. Dubrovnik 1919. 18 bodova/16 utakmica (26:32), 12. SOŠK 1919. 10 bodova/12 utakmica (16:42), 13. Grk (oduzet jedan bod) 7 bodova/16 utakmica (9:26)  (Izvor: DV)

RASPORED 19. kolo

Nedjelja, 6. travnja, Komin: Gusar – Croatia, Dubrovnik: Dubrovnik 1919. – Grk, Metković: ONK Metković – Jadran Luka Ploče,Orebić: Orebić – Omladinac, Krvavac: Maestral – Slaven, slobodan je Hajduk 1932. te Župa dubrovačka zbog odustajanja SOŠK-a 1919.

Vratar Velolučkog Hajduka 193 Gorjan Stipković                                  Foto: N.Kosović